אאא

סיכום שנה: בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו את שנת תשע"ב ואת הישגי ממשלתו, ומנה הישג או אירוע משמעותי בכל חודש מחודשי השנה.

"זאת הישיבה האחרונה שלנו בתשע"ב וזאת הפעם הרביעית שהממשלה מציינת תחילתה של שנה חדשה - זה, לכשעצמו אירוע לא שגרתי בעשרות השנים האחרונות", פתח ראש הממשלה, "הוא משדר יציבות ממשלית וזה דבר חשוב למדינת ישראל בכל עת, ובייחוד בעת הזאת".

"אני מביא לתשומת לבכם גם שהשנה האחרונה הייתה עמוסה בפעילות וזו הזדמנות בשבילי לומר תודה לשרות ולשרים על עבודה גדולה מאוד למען אזרחי מדינת ישראל. אנחנו עשינו הרבה דברים יחד, ואם הייתי עכשיו מפרט את שורת הפעולות שהממשלה עשתה, גם ביצעה וגם אישרה, היו נדרשות לכך שעות רבות. ולכן, בחרתי לציין רק אירוע אחד נבחר בכל חודש, כל חודש עברי, כדי לציין את ההתקדמות של מדינת ישראל בשנה האחרונה", המשיך נתניהו.

תשרי - "אישרה הממשלה את ההסכם להשבתו של גלעד שליט לאחר יותר מחמש שנים של שבי".

חשוון - "חנכנו את בית הספר לרפואה החדש בצפת אחרי 37 שנים שלא נחנך בית ספר לרפואה בישראל - בכך עשינו תפנית - לא רק ברפואה אלא גם בהזנקת הגליל ובהזנקתה של צפת. ישראל אגב מדורגת במקום השישי במדד הבריאות העולמי שהתפרסם לאחרונה".

כסלו - "אישרנו את התכנית המקיפה לטיפול בתופעת המסתננים - את התוצאות רואים כבר בשטח".

טבת - "נכנסו לתוקף הטבות המס שאישרנו להורים עובדים וילדים קטנים - תוספת של מאות שקלים נטו בחודש למשכורת".

שבט - "אישרנו הקמת קו רכבת לאילת כחלק מהשקעת המיליארדים של הממשלה בתשתיות, בכבישים, ברכבות, במחלפים".

אדר - "נסעתי לוועידת איפא"ק בארה"ב כדי להמשיך ולהסביר ולהדגיש את הסכנות הנשקפות לעולם מהתחמשותה של איראן בנשק גרעיני. מאז התאמתו כל התחזיות שלנו אחת לאחת".

ניסן - "קבע בנק ישראל שהמשק הישראלי צמח בשנה שעברה ב-4.7% - זה הישג מרשים מול המשבר הכלכלי העולמי. אני רואה את הקשיים שלפנינו אבל אני חושב שאם נמשיך לנהל את הכלכלה בדרך אחראית, אנחנו נמשיך להיות מעל הכלכלות האחרות. אגב, באותו חודש דירגו הישראלים את עצמם במקום ה-14 במדד האושר העולמי".

אייר - "בזכות הרפורמה שאישרנו - נכנסו לשוק הסלולר מפעילים חדשים ומחירי השיחות בטלפונים הניידים צנחו והביאו לחסכון של מאות שקלים בחודש לכל משפחה".

סיוון - "הרחבנו את טיפולי השניים, בחינם, לילדים עד גיל 12. עד כה, ניתנו יותר משני מיליון טיפולי שיניים חינם לילדים - זה הישג משמעותי וחשוב".

תמוז - "השקנו קמפיין בינלאומי על החדשנות הישראלית בתחום הגנת הסביבה, בעיקר בחוץ לארץ, לא כל כך ראו את זה בארץ, אבל באמצעות מסע הפרסום הזה הראינו לעולם את הטכנולוגיות פורצות הדרך שלנו בתחום הגנת הסביבה".

אב - "השלמנו הקמתם של יותר מ-200 קילומטר בגדר הביטחון בדרום והבאנו לירידה של 90% במספר המסתננים שחוצים את הגבול. בקרוב נשלים את הגדר ב-100%".

אלול - "פתחנו את שנת הלימודים עם בשורה אדירה - חינוך חינם לילדים מגיל שלוש וחיסכון של שמונה מאות שקל כל חודש למאות אלפי הורים".

לאחר שורת ההישגים, הוסיף ראש הממשלה: "לא ציינתי את כל הדברים שהממשלה עשתה, אבל אני חושב שהדברים שאמרתי כאן משקפים את היקף העשייה הגדול - זו הייתה שנה שבה חיזקנו את הביטחון של אזרחי ישראל מול הטלטלה האזורית שמסביבנו, שמרנו על הכלכלה שלנו מפני קריסות שאפיינו כלכלות אחרות, ואני בטוח ומבטיח שבשנה הבאה - שנת תשע"ג נמשיך להביא תוצאות למען אזרחי מדינת ישראל".

"שנה טובה לכולכם. שנה מתוקה ושנה של הישגים", סיים ראש הממשלה את סיכום השנה שלו.