אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לחשש מהעברת הנשק מסוריה ושיגר איום מרומז כי ישראל לא תהסס לשוב ולפעול בסוריה.

"ממשלת ישראל פעולת באופן אחראי ושקול כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל כדי למנוע נשק מתקדם מלהגיע לחיזבאללה וארגוני טרור ונדע לעשות זאת גם בהמשך", הבהיר ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף ואמר כי "המזרח התיכון נמצא באחת התקופות הרגישות ביותר שלו זה עשרות שנים ובראש ובראשונה סוריה. אנו עוקבים מקרוב אחרי השינויים שם ונערכים לכל תרחיש".

כזכור, בראיון שהעניק נשיא סוריה בשאר אסד בסוף השבוע, הוא האשים את ישראל בסיוע למורדים במדינתו. לדבריו, "ישראל תומכת ישירות בגורמים הטרוריסטים בשני דרכים. ראשית, היא נותנת להם סיוע לוגיסטי ואומרת להם אילו אתרים לתקוף ואיך לתקוף אותם. לדוגמה, הם תקפו מכ"ם שהוא חלק ממערכות נגד מטוסים, שיכול לזהות אילו מטוסים מגיעים מחוץ לארץ - במיוחד מישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דבריו של ראש הממשלה מגיעים בצל הפרסומים הזרים בשנה האחרונה לפיהן ישראל תקפה לפחות שלוש פעמים בשטח סוריה והשמידה טילי קרקע-קרקע מתקדמים שיועדו להגיע לחיזבאללה.

"הטיימס" הלונדוני ציטט אתמול גורם מודיעין בכיר בישראל שאמר כי ישראל מעדיפה שאסד ישרוד בשלטון. לדברי הגורם, "עדיף את השטן שאנחנו מכירים מאשר השדים מכל קצוות העולם הערבי שישתלטו על סוריה".

במקביל, דיווח הבוקר ה"סאנדיי טיימס" כי בהוראת נשיא סוריה בשאר אסד סוריה העלתה את הכוננות במערך הטילים המתקדמים שברשותה וכיוונה אותם לעבר תל-אביב. בכוונת סוריה, כך לפי הדיווח, לשגר את הטילים במקרה שישראל תשוב ותתקוף בשטח סוריה.