ראש הממשלה ונשיא הצלב האדום, הצהריים
ראש הממשלה ונשיא הצלב האדום, הצהריים (צילום: לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הצהריים (חמישי) עם נשיא הצלב האדום, פיטר מאורר. בפתח הפגישה, הציג נתניהו עדויות לשימוש של ארגון הטרור חמאס באזרחי עזה כמגן אנושי. נתניהו טען כי "חמאס משתמש גם במתקנים של האו"ם כאתרים לאחסון ולשיגור רקטות. כמו כן, חמאס מציב את משגרי הרקטות שלו גם בריכוזי ילדים ובריכוזי עיתונאים".

ראש הממשלה אמר למאורר כי "ישראל עושה כל מאמץ להימנע מפגיעה באזרחים בניגוד לחמאס שמבצע פשע מלחמה כפול - יורה במכוון על אזרחים ישראלים בזמן שהוא מסתתר מאחורי אזרחים בעזה".

נתניהו הזכיר לנשיא כי בפגישתם הקודמת לפני כשנה, אמר לו כי ישראל תמשיך להקפיד על שמירת הדין הבינלאומי אבל לא תשב בחיבוק ידיים מול ארגוני טרור וכי לישראל יש הזכות המלאה להגן על עצמה, "אנו מקפידים לפעול בהתאם לחוק הבינלאומי. מי שנושא באחריות לפגיעות הטרגיות באזרחים הוא חמאס בלבד". "החיזבאללה בלבנון משתמש באותה שיטת טרור הלוקחת אזרחים כבני ערובה" הוסיף נתניהו.

"אם הזכות של ישראל להגן על עצמה מול טרור שכזה לא תהיה ברורה, זה יהיה סימן מבשר רעות לכל מדינה דמוקרטית ומוסרית שכמותנו הפועלת בהתאם לחוק הבינלאומי ומתוך הגנה עצמית ולגיטימית במטרה להגן על אזרחיה".

נתניהו ביקש בסיום הפגישה מנשיא הוועד הבין לאומי של הצלב האדום לסייע בהשבת גופותיהם של סמל ראשון אורון שאול ז"ל ושל סגן הדר גולדין ז"ל שנהרגו במבצע צוק איתן.