אאא

מבצע צוק איתן: סגן שר הביטחון דני דנון פוטר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתפקידו כסגן שר הביטחון, וזאת לאור המתקפה שהוביל ביממה האחרונה כנגד הממשלה בשל ההחלטה להיענות להצעת הפסקת האש.

"בזמן שממשלת ישראל וצה"ל נמצאים בעיצומה של מערכה צבאית, לא ייתכן שסגן הביטחון יתקוף את הנהגת המדינה" נכתב בהחלטת ראש הממשלה.

בסטטוס שהעלה אמש (שני) לרשת הפייסבוק, עקץ דנון את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וציטט דברים שפרסם בשנת 2007.

מדברי נתניהו שהובאו על ידי דנון: "הממשלה יכולה לעשות דברים רבים כדי להגן על האזרחים, לפנות את מי שצריך ולמנוע את הרקטות. אפשר להטיל סגר על רצועת עזה, להפסיק שירותים מסוימים לרשות הפלשתינאית כמו חשמל ומים ולהיכנס באופן מוגבל ארבעה עד חמישה ק״מ פנימה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דנון ציטט דברי ביקורת שהשמיע נתניהו באותם ימים על התנהלות הממשלה דאז: "כרגע הממשלה אינה עושה דבר כדי להגן על תושבי שדרות. השיתוק הזה, המחדל הזה, חוסר האונים הזה - חייב לעבור מהעולם".

"רפיסות שמאלנית של נתניהו"

ח"כ דני דנון מסר בתגובה לפיטוריו על ידי  נתניהו: "ראש הממשלה לא מקבל שיש דעות אחרות בתנועתו. נתניהו התרפס בעבר בפני אבו-מאזן ושחרר 78 מחבלים רק למען ישיבה משותפת סביב שולחן המשא ומתן, לא הגיב על רצח שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד, והבוקר הסכים להסכם הפסקת אש רעה מאד לישראל".

דנון תהה: "על אילו ערכים הוא יוותר בפעם הבאה?! אני לא התיישרתי ולא אתיישר עם רוח הרפיסות השמאלנית של ראש הממשלה ולא אמכור את האידיאולוגיה שלי למען לשכה ונהג".

 (צילום: פלאש 90. וידאו: ניצן דרור ואורי דנילוביץ' - ynet)
מכתב הפיטורין שקיבל דנון