אאא

רעידת אדמה פוליטית: לאחר שהדהים הערב (רביעי) את המערכת הפוליטית והודיע על "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים, שר הפנים גדעון סער שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

נתניהו אמר לסער: "אני מכבד את החלטתך לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מודה לך על שנים ארוכות של פעילות ועשייה ציבורית בממשלה, בכנסת ובתנועת הליכוד ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך".

כידוע, שני האישים - ראש הממשלה נתניהו והשר גדעון סער, ידעו ימים יפים יותר במערכת היחסים ביניהם, כאשר בתקופה האחרונה הקשר בין השניים רופף מאוד.

כזכור, סער הטיל את כל יוקרתו הפוליטית בכדי לפעול להיבחרו של נשיא המדינה ראובן ריבלין, זאת בעוד ראש הממשלה נתניהו לא היה מעוניין, בלשון המעטה, בריבלין כנשיא המדינה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, סער הרגיש בתקופה האחרונה כי ראש הממשלה לא משתף אותו מספיק בתהליך קבלת ההחלטות, בעיקר על רקע מבצע "צוק איתן", אז סער כמעט ולא היה מעורב בהחלטות שנלקחו על ידי קברניטי המדינה, ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין, שחייב כאמור רבות לסער על היבחרו לתפקיד, התייחס אף הוא לפרישתו של שר הפנים גדעון סער ואמר: "סער הוא איש של מעשה ונתינה למען העם והארץ, מנהיג אמיתי".

"צר לי על הודעתו דווקא בעת הזו בה אתגרים רבים כל כך עומדים לפתחנו, אך אני מאחל לו הצלחה רבה בכל מקום שאליו תוביל אותו הדרך", אמר ריבלין.