אאא

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה משה לדור החליטו במשותף שלא לערער לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים בסוגיית נשות הכותל.

כזכור, בית המשפט קבע כי נשות הכותל אינן עוברות על החוק כאשר הן מתפללות עם טלית ברחבת הכותל המערבי בירושלים.

בדיון שקיים וינשטיין בלשכתו, הוחלט כי שר הדתות נפתלי בנט יתקן מחדש את תקנות המקומות הקדושים האוסרות תפילת נשים ברחבה וזאת בשל קביעת בית המשפט המחוזי שאין בזה עבירה פלילית.

מנשות הכותל נמסר הערב: "יום מביש לשלטון החוק. על היועץ המשפטי לממשלה לפעול בערכאות המשפטיות המקובלות ואם היה סבור שיש פגם בהחלטת המחוזי, עליו לערער לבית משפט עליון".

"בניגוד ליועמ"מ נשות הכותל האמיצות ימשיכו להיאבק על זכויות התפילה לנשים בכותל. נשות הכותל קוראות לעם ישראל להצטרף אליהן לתפילת ראש חודש סיון ביום שישי ולהיאבק על הצדק, על השוויון ועל שלטון החוק" אמרו בנשות הכותל. 

בנוסף, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ קרא לשר הדתות נפתלי בנט להתקין באופן מיידי את התקנות החדשות "על מנת שהכותל המערבי יישאר כפי שהיה – מקום קודש מלכד ומאחד, ולא חלילה מקום של מחלוקת ופלגנות".

לדברי הרב רבינוביץ: "ראש חודש סיון הוא המועד שבו עמד עם ישראל לפני 3500 שנה מול הר סיני, כאיש אחד בלב אחד לקבל את התורה, ועל כן חובת כל יהודי דווקא ביום זה לנהוג באחדות ולא לפגוע ברגשות האחר".

"אני קורא לכולם לכבד את הכותל המערבי ולהצניע את המנהגים הנבדלים ולהמשיך את מנהג המקום שנקבע לפני עשרות שנים ובכך להתמקד במאוחד ובמשותף, ולא לבא בשעריו כדי להפגין האחד כנגד האחר".