אאא
מי שחשב ש"נטורי קרתא" פועלים לבד, התבדה. ראש עיריית "קרית-יואל" שבניו-יורק, נציג חסידות סאטמר הרב אברהם ווידער, שיגר מכתב תמיכה לנשיא ארצות-הברית, ברק אובמה. במכתב, מביע ויידער את תמיכת הקהילה במהלכים המדיניים נגד מדינת ישראל.
 

לידי כיכר השבת הגיע המכתב המלא:

נשיא יקר,

שמענו את הכרזתך, כי יש להפסיק את שפיכות הדמים חסרת התוחלת במזרח התיכון, ולהביא שלום צודק ובר קיימא לאוכלוסיה בת מליונים, אשר למרבה הצער לא חוותה כמוהו מעולם. לאור הכרזתך זו, ובתור אמריקני נאמן בן לאמונה היהודית, ובנוסף ראש עיר בישוב הכפרי הגדול בעולם ליהודים שומרי מצוות, אני מביע את תמיכתי במאמציך האציליים.

ביהדות - החיים הינם הערך היקר ביותר, והשמירה עליהם תוך מניעת שפיכות דמים הינה אבן היסוד בחיי תורה. וביחס ישר, איום על קיום החיים דוחק הצידה את כל חוקי התורה כדי להציל חיי אדם.

כיהודי הנאמן לתורתו, דווה לבי על אובדן חיי חפים מפשע הנגרם בעטיה של אחזקת שטחים מיושבי אויבים. על כן הערכתי העמוקה לפועלך, תמיכתי בך, ותפילתי כי ההשגחה האלוקית תנחה את צעדיך בדרך לשלום אמת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחדים מאנשי הפוליטיקה בישראל, אומנם, מתנגדים להפקרת אדמות 'ארץ הקודש', כביכול בצידוק של איסור תורה. אולם זהו סילוף! והאמת הינה, כי אחר חורבן ירושלים וארץ ישראל בשנת 69 לספירה, נצטוה עם ישראל לצפות לגאולתו משמים, ולהמנע מכיבוש הארץ בכח הזרוע. משך אלפיים שנות גלות נשאו היהודים בלב הומה את התקוה לְשׁוּב השם ציון, בעודם שומרים תחת שלטון האימפריות המתחלפות על גחלת הקדושה האלוקית שהוענקה להם.

מדינת ישראל המודרנית אינה אלא מהדורה של מרד גלוי במלכות שמים, ונסיונותיה לעגן כביכול את אג'נדת קיומה בחוקי התורה מהווה המשך המרד בגזירת עליון. זהו מהלך נלעג אילולי היותו כה עצוב. והיה אם לצדק נשואות עיניה של מדינת ישראל, עליה לשים קץ להקרבת חיי האדם קלת הדעת שלה על מזבח מרידתה במלכות שמים.

כבוד הנשיא, יחד עמי ניצבים מאחוריך יהודים שומרי מצוות שותפי לדיעה, תומכים במאמציך ונושאים תפילה להצלחתך. מי יתן וברכת האלוקים תלווך, אתה ומשפחתך.

בכבוד רב

אברהם וידר

ראש העיר