אאא

אין קיפוח: אחרי סורוקה, ברזילי, איכילוב, מגיע כעת תורו של בית החולים לניאדו לקבל ביקור פתע מכבוד סגן השר העירני. כעת לפחות זה לא באמצע הלילה.


סגן השר הנודד יעקב ליצמן מסייר כעת בבית החולים לניאדו, בסיור פתע בלתי צפוי לחלוטין, זאת במסגרת מסע סיורי הפתע בבתי החולים בארץ.

במסגרת הביקורים הקודמים, זכינו לקבל את כבוד סגן השר בבתי החולים השונים בשעות לא שגרתיות, כמו 2 לפנות בוקר. בית החולים איכילוב זכה לקבל את סגן השר בשעות סבירות יותר, וכעת זוכה בית החולים החרדי לניאדו לביקור דומה. אין קיפוח.


במסגרת המסע הלימודי, סגן השר אינו מתכוון לבדוק את בתי החולים, אלא יותר ללמוד על הנעשה במקום בשעות השונות, ולהבין טוב יותר את המצוקות ואת הצרכים של כלל בתי החולים בארץ.


בבית החולים לניאדו קיבל את פניו של ליצמן מנהל בית החולים הרב חיים המרמן שהגיע למקום בתוך 10 דקות בלבד, מרגע ההודעה על "הנפילה" הקרובה. 


הפמליה סיירה במחלקות וסקרה בפני סגן השר את הייחודיות של בית החולים כמקום חרדי, את הדילמות היומיומיות בהם הם נתקלים, ואת השדרוג מקצה לקצה שעבר בית החולים בשנים האחרונות, מה שנראה כיום דומה יותר לבית מלון, מאשר לצורת בית החולים של פעם.

מוקדם יותר הערב ביקר סגן השר בבית החולים ´הלל יפה´ בחדרה. נאמן להבטחתו לשוב ולהפתיע את מערכת הבריאות.

רבים מן החולים במקום הרעיפו שבחים על בית החולים ועל הטיפול הטוב שהוא מעניק להם. יצויין כי בדרך כלל זוכה סגן השר לשמוע את הצד השני של המטבע. הפעם, כאמור הופתע ליצמן מדברי המאושפזים בזכות בית החולים.

משם המשיך ליצמן לנתניה, שם הפתיע כאמור את בית החולים לניאדו.