אאא

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום (שני) באמצעות עו"ד ויאאם קבלאוי לבית המשפט השלום בנצרת כתב אישום נגד יוסף יהושע אליאב תושב נווה דניאל  בן 54, מורה וסגן ראש ישיבת חורב בירושלים בגין גרימת מותו ברשלנות של המנוח אביתר אביבי ז"ל - תלמיד בכיתה ח' שטבע בבריכה בגני חוגה במסגרת טיול של בית הספר לאזור הצפון בשנת 2010 .

ע"פ כתב האישום, ביום 4.5.10 יצאו תלמידי כיתות ז' ו-ח' מישיבת חורב בירושלים , שמנו כ-215 תלמידים לטיול לאזור הצפון, שכלל לינה בגני חוגה בבית שאן. הנאשם אירגן את הטיול והיה האחראי עליו, הן מבחינת ארגון הטיול, והן מבחינת קיום הוראות הבטיחות.

למחרת, סמוך לשעה 18:15, לאחר שחזרו התלמידים לגני חוגה מטיול באזור הצפון, התיר הנאשם לתלמידים (ובכלל זאת המנוח) להיכנס למים על אף שלא בדק  את יכולת השחייה של התלמידים ולא קיבל את  אישור הורי התלמידים לכך וגם ללא אישור ממשרד החינוך להכנסתם לברכה בגני חוגה.

זמן קצר לאחר שנכנס המנוח יחד עם כ 80 תלמידים לברכה, טבע המנוח למוות בבריכה.

בפרקליטות ציינו כי הנאשם, בהיותו אחראי מטעם בית הספר על הטיול ועל בטיחות התלמידים ועל בטיחות המנוח, נטל במעשיו סיכון לאפשרות גרימת מותו של המנוח, כשאדם מן היישוב יכול היה, בנסיבות העניין להיות מודע לאותה תוצאה. בכך גרם הנאשם ברשלנותו למותו של המנוח.