אאא

הרב יהודה דרעי מבכה את לכתו של רבי שלום-בער ליפשיץ זצ"ל, יו"ר "יד לאחים", שהלך לעולמו לפני ימים ספורים.

"זה אדם שלא עניין אותו מעמד או פרסום. מה שלא קידש את המטרה - לא עניין אותו", הוא אומר בראיון ל"כיכר השבת". "בשנים האחרונות, חרף מחלתו הקשה, לחם כלוחם אמיץ עד טיפת דמו האחרונה.

"רק מי שיש לו יראת שמים אמיתית, איש אמת כמו הרב ליפשיץ, לא פחד מאף דבר. יש הרבה סיפורים שאסור לספר. הרב חילץ איש וילדיה ממדינה ערבית מפורסמת, אבל אסור לספר אותו. אלפי ילדים ניצלו על-ידו".

שוחחנו עם הרב דרעי לקראת השנה החדשה. הוא מספר על הקשר המיוחד שנרקם בינו לבין הרב ליפשיץ, וחושף עובדות מזעזעות על התפשטות המיסיון בישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

השיטה, מספר רבה של באר-שבע, מתוחכמת מאי פעם. "הם נראים כיהודים. עם ציציות בחוץ, מאמינים באותו האיש כמשיח. עושים הכל מכל כל כדי להחדיר את האמונה שלהם - כולל הטבלת יהודים לנצרות. יש גם סגני אלופים בצה"ל.

"כל הכתות המשיחיות בבאר שבע ירדו למחתרת. הם הוכו מבחינה מוראלית. עשינו הכל, כל מה שעומד לרשותנו על-פי החוק, כדי להוריד אותם מהבמה הציבורית. כולם זהירים היום".

כרבה של באר-שבע, שאלנו את הרב דרעי על הרצח של ה'בבא אלעזר', רבי אלעזר אבוחצירה שקבע את משכנו בעיר. "הרוצח הוא איש יחיד, מעורער בנפשו. אי אפשר להכתים את כל הציבור החרדי ולייחס את זה להידרדרות", הוא אומר.

(מראיין: יוסי פוקס, צילום ועריכה: קובי ישעיהו)