אאא

יותר מארבעים שנה אחרי הטבח בו נרצחו אחד עשר ספורטאים ישראלים באולימפיאדת מינכן, דורשים סטודנטים להכיר באופן רשמי במעורבותו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

הטבח נחשב לאחת מפעולות הטרור הידועות ביותר בשל העובדה שבוצע באירוע ספורט חשוב, וזכה לסיקור עולמי בקנה מידה שלא היה כמותו באותן שנים. מי שהעלתה את הבקשה היום (שני) היא קבוצת הסטודנטים "סטודנטים למען ישראל".

אליהו ניסים מקבוצת הפעילים הסביר: "לאחר הטבח הנורא נשבעה ממשלת ישראל בראשות גולדה מאיר לבוא חשבון עם כל המעורבים בו וביצעה שורה של פעולות מבורכות לעשיית דין צדק עם המחבלים שהיו מעורבים בביצועו ובתכנונו ואף השקיעה בכך משאבים רבים".

לדבריו, "למרות זאת, מסיבות שאנו מחשיבים כפוליטיות ולא ענייניות, דווקא הגורם שהיה אחראי למימון הטבח, הלא הוא אבו מאזן, עדיין לא הוכר באופן רשמי ע"י מדינת ישראל כאחד המעורבים בהוצאת הטבח לפועל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"במהלך החודשים האחרונים ריכזנו עדויות וממצאים המוכיחים מעבר לכל ספק את מעורבותו של אבו מאזן בטבח הנורא באולימפיאדה. כידוע, הפיגוע בוצע על ידי ארגון "ספטמבר השחור" שהוקם ביוזמת ערפאת כארגון משנה של הפת"ח בו שימש אבו מאזן כאחראי על תחום הכספים".

"למעשה" אמר ניסים, "מעורבותו של אבו מאזן בפיגוע הטרור ידועה היטב לציבור וגם למשפחות הקרבנות. כבר לפני שנים סיפרה אילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו הי"ד, שהיה בין ה-11 שנטבחו במינכן, בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי יש בידיה קלטת שבה מודה אבו-מאזן במעורבותו ברצח הספורטאים. "הוא היה שר האוצר של הרצח", אמרה אז רומנו, "ידוע לנו אחרי מעקב רב שנים שאבו-מאזן היה שר האוצר ברצח מינכן והיה זה שהביא את הכסף מסעודיה למימון הפעולה". הוסיף.

הסטודנטים הסבירו כי בנושאים אלו "אין מאוחר ואין דד-ליין וכי מוטב שיעשה צדק אחת ולתמיד ובמיוחד בזמן שאבו מאזן מסית נגד מדינת ישראל ותומך בטרור כנגד יהודים".