אאא

על אף האסון הכבד שפקד את חסידות ויז´ניץ המעטירה בשבוע שעבר בשל שריפת ספרי-התורה בארון-הקודש בבית-המדרש הגדול של החסידות, החליט בית-הדין של החסידות, בראשות הרבנים הרב הגאון רבי משה-שאול קליין שליט"א והרה"ג רבי יעקב מאיר שטרן שליט"א, מוצ"ים בבית דינו של מרן פוסה"ד הרב וואזנר - להמשיך בשמחת בית השואבה ולא לבטל חלילה  את שמחת החג, משום שאסור לנהוג אבילות בפרהסיה.

הרבנים תיקנו שבתחילת השמחה יאמרו פרקי תהילים פסוק בפסוק, ויקראו לציבור לקבל על עצמם קריאת שמע בזמנה, ושלא לדבר בעת התפילה.

"לא ליפול למרה שחורה"

בדרשת ´סעודה שלישית´ בסוכה הגדולה נשא הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א דברים ואמר כי למרות שמידת הדין פגעה בנו יש להמשיך ולקיים את מצוות השמחה בחג ולא ליפול חלילה למרה שחורה.

שמחת בית השואבה המרכזית בחסידות נערכה במוצ"ש האחרונה בליל האושפיזין של משה שבו מציינים את האושפיזין של כ"ק האדמו"ר מויז´ניץ שליט"א.

מה נהדר היה בעת שקהל האלפים קידם בהתרגשות גדולה את מרן האדמו"ר מויז´ניץ, כשנכנס לסוכה בכדי לשמוח עם קהל החסידים שבאו ונקבצו מכל רחבי הארץ.

הועדה המכינה בויז´ניץ הכינו השנה מתחם vip מיוחד לשרים, חכי"ם ובכירי משק וכלכלה, הבאים להסתופף גם הם במהלך שמחת החג בצל אירועי שמחת בית השואבה בויז´ניץ.

בין הבאים השנה ניתן למנות: יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם-אליעזר מוזס (בהגה מקומית: מנחם לייזר), שר השיכון הרב אריאל אטיאס, סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, ר"ע בני ברק הרב יעקב אשר, מ"מ הרב חנוך זייברט, היועץ הרפואי הרב אלימלך פירר, ואישי-ציבור מכל גווני הקשת במגזר החרדי ומסביב לה.

סער מגיע לטיש

סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש אמנם לא השתתף השנה בשמחה משום שנת האבל שהוא שרוי על אביו הרב מנחם פרוש, מי שכן הגיע ולא בכדי למלא את מקומו היה דווקא השר שמעליו, שר החינוך גדעון סער.

השר, שלו רזורמה עשירה בתחום המוזיקה, התרגש מאוד למראה השירה האדירה, ונלקח לסיור, בבית-הכנסת הגדול של החסידות שם צפה יחד עם ילדי החסידות בשמחת בית השואבה במעגל סגור.

נספר לכם כי תהום פעורה בין מה שגדעון סער ראה בשידור לבין מה שילדי החסידות ראו, גדעון ראה איך שחבריו משולחן הממשלה יושבים אחר כבוד סמוך לשולחן המלך מתחת לעצי הסכך, כשהוא השר הבכיר הממונה על תקציביהם של כל אותם ילדים היושבים פזורים סביבו זוכה ורואה יחד עימם בשמחתם.

 

את הסיפור המלא מאחורי המהלך התמים לכאורה אנו חושפים כאן לראשונה: שר החינוך גדעון סער הוזמן לשמחת בית השואבה בויז´ניץ יחד עם אישי ציבור נוספים בהם כפי שהורחב לעיל סג"ש הבריאות ליצמן ועוד.

אלא שבער"ש נודע להרה"צ ר´ ישראל הגר כי סער הוזמן. מיד עם היוודע דבר ההזמנה הודיע הרה"צ ר´ ישראל כי מקומו של סער הלוחם בימים אלה נגד קדשי ישראל – החינוך החרדי הטהור אינו בויז´ניץ ובוודאי לא כשהוא מובל בכבוד מלכים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עסקנים בכירים בחסידות (בהם כאלה המחזיקים בעמדות מפתח בעיתונות החרדית) ניסו לטעון כי ביטול ההזמנה תהווה פגיעה בכבודו, לאחר דין ודברים שלא נפרסמם מפני כבודם של אותם מלחכי פינכא, הורה הרה"צ להעביר את ההחלטה בנושא לידי ביה"ד של החסידות.

בית-הדין החליט בסופו של דבר שלא לבטל את ההזמנה אך הוחלט שלא להושיבו בשולחן בסוכה.

כשהביאו את ההחלטה בפני הרה"צ ר´ ישראל הסכים להחלטה אך ביקש מהוועדה המארגן שבשום אופן לא יהיה מוכן שיגיע אליו וילחץ את ידו.

גורם בחסידות אומר הערב ל"כיכר השבת" כי ל"כל יהודי מוזמן ומתכבד לבוא ולהשתתף בטישים של ויז´ניץ".