אאא

אזרח צרפתי הנוסע מפריז חשוד כי ניסה להבריח 50 סמארטפונים ארצה. האזרח נעצר על ידי בודקי המכס בנתב"ג. השופטת ליאורה פרנקל (שיפמן) מבית משפט השלום ברמלה שחררה את החשוד תחת מגבלות והרותה על עיכוב יציאתו מהארץ למשך 30 יום.

החשוד מארוני צ'אמול- MARUANI CHMOUL, הגיע ארצה אתמול (ב') בטיסה מפריס. בעוברו במסלול הירוק הוא התבקש ע"י בודקי המכס להניח את חפציו לבדיקה במכשיר השיקוף. בעת הבדיקה נמצאו ברשותו 30 טלפונים סלולריים חדשים מסוג אייפון 5 ועוד כ-20 מכשירי סמסונג גלאקסי S4, המחייבים הצהרה למכס ותשלום מסים בגינם.

ברשות המסים מעריכים את שווי הטלפונים שנתפסו בכ-120 אלף שקל והמסים החלים עליהם בעוד כ-40 אלף שקל. מהבקשה עולה חשד כי הטלפונים הוברחו ארצה כדי למכור אותם לעולים חדשים מצרפת, תוך התחמקות מתשלום המסים החלים עליהם.

החשוד נחקר על ידי יחידת הסמים (יס"מ) במכס נתב"ג ועל פי הבקשה החשוד טען שהרווח ממכירת הטלפונים הוא כ- 100 יורו לכל מכשיר. לדברי הרשות הוא הודה בחקירתו כי לא התכוון להצהיר על הטלפונים בכניסתו לארץ.

מהבקשה עולה חשד נוסף לפיו החשוד הבריח לפני מס' ימים משלוח נוסף של טלפונים סלולריים. על פי החשד הוא הגיע לארץ בשבוע שעבר שהה בארץ מספר שעות ושב מייד לחו"ל.

בחקירתו, טען החשוד כי בא לסייע לאחיו שנפצע ומיד לאחר מכן שב לחו"ל והכחיש כי הבריח באותו מועד משלוח נוסף של טלפונים סלולריים.