אאא

לוחמי משמר הגבול עצרו בצהריים (חמישי) בצומת תפוח שני פלסטינים כשברשותם שלושה מטענים, אקדח מאולתר ומספר סכינים.

השניים, בשנות ה-20 לחייהם, עוררו את חשדם של הלוחמים המוצבים במקום ובבדיקה על גופם התגלו אמצעי החבלה. לאחר מכן הועברו החשודים לחקירה בשירות הביטחון הכללי.

בתוך כך, משטרת מחוז ש"י השלימה את היערכותה לקראת יום כיפור וחג הקורבן בסוף השבוע, שיחולו בשבת.

החל מחצות יוטל סגר על יהודה ושומרון והוא יימשך עד יום ראשון. שוטרי מחוז ש"י, לוחמי מג"ב, מתנדבים וחיילי צה"ל יתפרסו ברחבי הערים והיישובים החל מיום שישי ועד סיום יום הכיפורים בכוחות מתוגברים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מפקד צוות המחסום סמ"ר אלמוג אוחנה מספר: "שני צעירים פלסטינים הגיעו לתחנת אוטובוס הנמצאת סמוך למחסום תפוח מכיוון שכם. העברתי דיווח לזוג לוחמים נוסף שמוצב סמוך לתחנה. הלוחמים הגיעו אליהם על מנת לבדוק אותם, כשבתחילה הם טענו כי פניהם מועדות לרמאללה".

לדבריו, "ברגע הזה, אחד החשודים ניסה לשלוף אקדח לעבר הלוחמים. לוחמת מג"ב דרכה את הנשק וכיוונה לעברו, בזמן שלוחם שהיה עמה העיף את האקדח מידו של המחבל. שני החשודים נעצרו במקום. הכוח הבחין בתיק גב שחור על גבו של אחד החשודים, שסירב להיענות לדרישות הלוחמים ולפתוח אותו. הלוחמים זיהו חוטים בתוך התיק, הבינו שמדובר במטען, בודדו את הזירה, הרחיקו אזרחים שהיו בתחנה והזעיקו חבלנים".

מספר דקות מאוחר יותר הועברו החשודים לחקירת שב"כ. כוחות גדולים של משטרה, משמר הגבול וצה"ל הגיעו לזירה וסגרו אותה.

רפ"ק אסי יונה, מפקד פלוגת מג"ב המאיישת את מחסום תפוח בכל ימות השנה, ציין: "בזכות ערנותם ומקצועיותם של הלוחמים והפעולה האמיצה ברוח החתירה למגע, נראה שנמנע פיגוע גדול וניצלו חיי אדם".

צילום: חטיבת דובר המשטרה

כלי הנשק שנמצאו ברשות החשודים (צילום: חטיבת דובר המשטרה)