אאא

חיל האוויר פרס היום (ראשון) סוללה של 'כיפת ברזל' באזור ירושלים, זאת לאחר הערכת מצב שנערכה בצה"ל. 

כזכור, בשבוע שעבר, זמן קצר לאחר הצבתה, קופלה מערכת כיפת ברזל שהוצבה באזור גוש דן, וזאת ככה"נ לאור דחיית התקיפה האמריקנית והצמצום ברמת הדריכות בישראל. 

בדובר צה"ל אמרו היום בנוגע להצבת המערכת בסמוך לירושלים: "צה"ל אינו מפרט אודות היערכות ההגנה האווירית. מערכת ההגנה האווירית נפרסת בהתאם להערכות מצב".

בתוך כך, המאמצים האמריקנים להביא לתקיפה בסוריה, נמשכים, אולם לפי הנראה כעת, מצבו של אובמה לא מזהיר. בדיקות שערכו כלי התקשורת מגלות כי למעלה מ-50 סנאטורים מתלבטים. ה"ניו יורק טיימס" מצא רק 25 סנאטורים שתמכו פומבית בתקיפה ו-17 שמתנגדים או נוטים להתנגד לתקיפה.

בבית הנבחרים, יש רוב רפובליקני של 234 מול 201 דמוקרטים. 41 הודיעו על תמיכה, 153 הודיעו כי יתנגדו וישנם עוד 208 חברים שטרם החליטו.

רשת CNN חשפה אמש (שבת) 13 סרטונים, המעידים על תוצאות התקיפה הכימית בסוריה, כפי שהוצגו ע"י ממשלה אובמה לקבוצת סנאטורים בניסיון לשכנעם לתמוך בפעולה צבאית כתגובה.

בסרטונים המזעזעים והקשים מאוד לצפייה, נראים רגעי החרדה מהתקיפה, צעקות ופאניקה והסיוע המוגבל לקורבנות שלא מצליחים לשלוט בתנועות הגוף, כך למשל נראה אדם שוכב על הרצפה ללא חולצה וילדיו לצדו, כשהם רועדים ולא שולטים בעצמם.

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, אמר אמש כי "מה איראן תגיד אם ניסוג מכוונתינו?". לדבריו, "אין ספק כי בשאר אסד חצה את הקו האדום והשתמש בנשק כימי. חוסר תגובה למעשה זה מאפשר סכנה עתידית לחזרתו. אין מדובר בעיראק או באפגניסטן, ואפילו לא בלוב או בקוסובו. זהו 'רגע מינכן' שלנו. זה לא הזמן להיות שותפים שקטים לטבח".