אאא

בעקבות הפסדי חטיבת האלקטרוניקה של סוני בשנה האחרונה יחזירו חלק ממנהלי החברה את הבונוסים שקיבלו, כך מדווחים סוכנות הידיעות רויטרס והעיתון היפני Nikkei.

מדובר בכ-40 מנהלים הקשורים בפעילות החברה בענף מוצרי האלקטרוניקה וכאלה שחברים בהנהלה הראשית, שייאלצו לוותר על סכום שינוע בין 30 ל-35% מהתגמול השנתי שלהם, על פי החלטת המנכ"ל קזואו היראי. הסכום הכולל של הבונוסים שיוחזרו עשוי להסתכם בכמיליארד ין, או 9.8 מיליון דולר.

ההודעה מגיעה לקראת שחרור הדו"ח השנתי של סוני שיפורסם מחר (רביעי) ויציג את תוצאותיה העסקיות של החברה לשנת 2013 (השנה הפיסקלית היפנית שהתחילה באפריל 2013 ומסתיימת ב-31 במרץ 2014). על אף מצבה הקשה, ככל הנראה שצפוי שיפור ברבעון זה, לאור מכירות קונסולת הפלייסטיישן 4 של החברה.

פיתוח המסכים נעצר

במקביל, דיווח ה-Nikkei כי סוני מפסיקה את פיתוחן של מסכי HD חדשים בטכנולוגית OLED במטרה להתמקד במסכים ברזולוציית 4K, בנסיון להחזיר את עסקי הטלוויזיות המדשדשים שלה לצמיחה ולהציג תחרות חזקה יותר לחברות כמו סמסונג ו-LG ששולטות היום בענף. בפברואר הודיעה החברה כי היא מתכננת להעביר את פיתוח ושיווק הטלוויזיות לחברת בת חדשה, ומכרה את חטיבת הלפטופים VAIO לקרן ההשקעות Japan Industrial Partners בסכום של 489 מיליון דולר בלבד.

לפני חודש סבלה החברה מפגיעה נוספת באמון הלקוחות ובתדמיתה לאחר שנאלצה להחליף 26 אלף מחשבים מדגם Vaio Fit 11A ולהפסיק למכור את המוצר לאחר בעיית התחממות יתר שגרמה לנזק למחשב בשלושה מקרים.