אאא

מאבק על מנהג ה"פורים רוב" או מרד בהנהלת הישיבה? בימים האחרונים מתחוללת סערה של ממש בישיבת חברון גבעת מרדכי ולא, לא, מדובר בסוגיית הגיוס המטרידה את מוחם וליבם של בני הישיבה אלא מאבק על המשך קיום מנהג "פורים רוב" המיתולוגי.

במסגרת ה"פורים רוב" מתחפשים הבחורים בליל פורים ועורכים מעין הצגה על הווי חיי הישיבה, הרבנים וצוות ההנהלה.

לטענת הבחורים בשנים האחרונות החליט הגאון רבי יוסף חברוני, מראשי ומנהלי הישיבה, לבטל את המנהג המסורתי שהיה קיים בישיבה מזה עשרות שנים זאת בשל החשש שמא ילגלגו עליו ועל ראשי הישיבה מה שעלול ליצור בעבורו אי נעימות מסוימת אולם לדבריהם מדובר ב"מנהג ישראל תורה" ויש להמשיך לקיימו כרגיל.

בעקבות המאבק, רוססו ביממה האחרונה כתובות גרפיטי על קירות הישיבה בגנותו של הרב חברוני וכן הופצו פשקווילים וכרוזים כנגד המדיניות אותה הנהיג בישיבה בניגוד לדעתם של מרבית הבחורים.

ל"כיכר השבת" נודע כי מאחורי הקלעים מתנהל מאבק עמוק יותר בין הבחורים לרב חברוני לגבי מעמדו האמיתי בישיבה כשלטענת חלק מבחורי הישיבה: "חברוני בסך הכל מנהל ולא כמו שמנסה להציג עצמו כראש ישיבה וכמי שמוסר שיעורים".

"לאחרונה הוסיף לעצמו את התואר 'מורנו'", מלגלגים הבחורים ותוהים, "מתי יקרא לעצמו 'מרן'".

מנגד, מצדדים תומכיו של הרב חברוני בישיבה במדיניותו ומסבירים כי אסור לאפשר לבחורים לפתוח ב"מרד". לדבריהם, "יש בעל הבית למקום ויש כללים ומי שלא מתאים לו יכול לעבור ישיבה".

התומכים מסבירים כי יש בחורים שלא "מפרגנים" לחברוני על גדלותו התורנית ומנסים להצר את צעדיו. "מדובר בשוליים קולניים ולא ניתן להם להכתים את שמה של הישיבה הידועה במעשים טרוריסטים", הם אומרים בנחרצות.

ניסיונותינו לקבל את תגובת הרב יוסף חברוני לדברים, לא צלחו. לכשתתקבל תגובתו, נפרסמה מיד.

הפשקוויל שהופץ בישיבה
הפשקוויל שהופץ בישיבה