אאא

המושב נפתח בסערה: הצהריים (שני), נפתח מושב הקיץ של הכנסת, וכבר ביומו הראשון החלו עימותים בין חברי הכנסת החרדים לאנשי "יש עתיד" ושר האוצר יאיר לפיד. עימות סוער במיוחד נרשם בין יו"ר ש"ס אריה דרעי לסגן שר האוצר מיקי לוי אותו כינה דרעי "חוצפן ומסית".

ח"כ לוי, עלה לדוכן הנואמים במליאה והתייחס להטבה ליוצאי צבא בביטול המע"מ, הטבה ממנה מופלה הציבור החרדי והערבי במדינת ישראל. לוי הזכיר קריטריונים שש"ס הכניסה בעבר לחוקים בכדי להיטיב עם הציבור החרדי: "אתם הסיעה שדאגה להכניס את הקריטריון הכי שערורייתי בנושא הדיור, והוא קריטריון וותק בנישואים, מי מתחתן יותר מוקדם?, בוודאי אלה שלא הולכים לשרת בצבא, נישאים בגיל 17-18, ואז הם עונים על הקריטריון הראשון של ותק בנישואין, האם זו לא אפליה?".

בשלב הזה, מיקי לוי הצליח להרתיח את אריה דרעי שצעק לעברו: "תפסיק לשרת את אדוניך, תפסיק. קצת כבוד עצמי שיהיה לך. מיקי, אתה היית בחור רציני פעם. קצת כבוד, קצת כבוד שיהיה לך". דרעי המשיך וצעק לעבר לוי כשהוא מצביע על מקומו של יאיר לפיד: "תפסיק לשרת את השבט הלבן, תפסיק כבר! קצת כבוד עצמי שיהיה לך, חוצפן, תמשיך להסית סתם".

בהמשך נאומו של מיקי לוי, התפתח שוב עימות בינו ובין דרעי, לוי המשיך בדבריו ואמר: "מי שלא שירת לא יפוצה. איננו מחביאים דבר מתחת לשולחן, זו היא תפיסת עולמינו ושר האוצר אמר זאת בצורה ברורה, מי שנותן יותר ותורם יותר יקבל יותר".

אחד מחברי הכנסת החרדים שהעיר הערה לעבר לוי גרם להתפרצות מחודשת של דרעי: "מחילה, זה לא בסדר. לא הכינו לו את זה (את הנאום. י-כ), מה אתה רוצה שהוא יגיד? ישתוק בעל פה?".

מיקי לוי ענה לדרעי: "אני יכול לשלוט בעל פה, והגבתי לך בעל פה חבר הכנסת דרעי".

דרעי: "אתה אכזבת אותי, אתה יודע שאני אוהב אותך ומעריך אותך.."

מיקי לוי: "ברמה האישית זה לא שייך.."

דרעי: "היום אתה מסית!, תפסיק לבלבל את המוח".

דרעי מנע ממיקי לוי להמשיך את דבריו, והצביע שוב לעבר מקומו של יו"ר 'יש עתיד השר יאיר לפיד: "מי שתרם ב'במחנה' הוא ייתן לי מוסר?, אני עשיתי צבא יותר ממנו, הוא ייתן לכולם מוסר איפה לשרת?".

מיקי לוי פנה לעבר דרעי ואמר: "אריה, ח"כ ידידי אריה דרעי". דרעי שוב קטע אותו ועקץ: "אתה בטוח שאמרת ידידי עכשיו?, אתה עוד תינזף על זה (מיאיר לפיד. י-כ) אני מבטיח לך".