אאא

בשעות הלילה המאוחרות ובשעות הבוקר, הרשתות החברתיות פייסבוק, אינסטגרם ו-WhatsApp, סערו וגעשו סביב הדיווחים על המתרחש בתוך רצועת עזה. היו ששוב ביצעו "העתק-הדבק" לדיווח כוזב נוסף, והיו גם חילונים וחרדים שביקשו להתפלל לשלום החיילים. ליקטנו כמה מההודעות.

אפי שטרן, מנהל המוקד העירוני באלעד, פרסם סטטוס בעמוד האישי שלו בפייסבוק, תחת הכותרת "תנו לצה"ל לנצח", בו מתח ביקורת נגד אותם אלו שהפיצו את השמועות בשעות הלילה. "זה התחיל בטפטוף ונגמר במבול של שמות, מספרים ועבר להיכרות אישית עם גיס חורג שהרגע נפלט מהנגמ"ש ומיד שלח את שמות הנפגעים לקבוצה המשפחתית: "מוקירי דודה סימה עליה השלום".

"ואנחנו שטובים בלהראות עד כמה אנחנו מחוברים, משתפים פעולה עם האויבים שבעמנו ומעבירים ידיעות אשר מחלישות את המורל הלאומי שגם כך לא מי יודע כמה. הכלל בעת הזאת אומר:"מי שיודע לא מדבר ומי שמדבר לא יודע", הוסיף שטרן.

בסיומו של הסטטוס, כתב הוא בקשה לחבריו לקבוצות החברתיות: "אנא ממכם חבריי לוואטספ העולמי האישי והקבוצתי: הפסיקו עם זה הפסיקו עם בדלי השמועות, רסיסי המידע, תמונות משוחזרות של נגמ"שים, תעודות זהות ושאר ירקות. ואם ממש מדגדג לכם בקצות האצבעות-דפדפו בספר תהילים ובסיום דפדפו למשפטי התפילה של אחינו כל בית ישראל וכו'".

בשעות הלילה, פרסם שלומי מרציאנו, חרדי, תושב העיר בני ברק, את הסטטוס הבא: "תתפללו תתפללו. אסון גדול קרה כעת בעזה .. צא״פ".

יהודה הורביץ, כתב "כשבשורות האויב מתחילות לזלוג ואנו מתחילים להפנים שמשהו נורא קרה נשא תפלה אל יושב מרום ונעתיר לפניו שיותר לא נדע צער ומכאוב ואך ורק בשורות טובות".

בני בן משה, חרדי נוסף, פרסם "אנחנו עוברים מלחמה קשה החיילים שלנו בתוך עזה. כולם בבקשה לפנות שתי דקות מזמנם ולהתפלל על החיילים הפצועים פרק תהלים אחד", לבקשה זו צירף הוא את שמות הפצועים, ופסוקי תהילים.

בסיום הסטטוס כתב בני: "לא להתעצל זה בדיוק שנייה לקרוא דחוף מאוד!!!!!!!!! כל מי שרואה את ההודעה שיעשה חסד וישלח את ההודעה לחמישה אנשים בלי לשבור! שימשיכו גם הם לשלוח".

יעקב גבריאלי כתב: "ככל שהלחימה בעזה מתגברת ויש נפגעים זה מוכיח כמה אנחנו משלמים שלא עשינו את זה מוקדם יותר! מי יתן ויתקיים הפסוק, "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אבי מירון, כתב: "הן אל כביר לא ימאס תפילת רבים" היום בשעה 16:00 לפחות שלושה מיליון יהודים יקראו ביחד את פרק קכ"א להצלחת חיילי צה"ל ושמירתם במבצע להפיץ! להפיץ!".

דורון רוזיליו, פרסם ברשת החברתית אינסטגרם בקשה לחבריו תחת הכותרת: "בואו נחזק את החיילים שלנו. חשוב שתפיצו", וכתב "חברים יקרין בבקשה תיקחו דקה מזמנכם היקר ותקראו שיר המעלות. בואו נחזק את החיילים שלנו שנלחמים עכשיו בשביל שאנחנו נזכה לשקט ונצליח לנהל חיים שקטים".

מורן עמר, כתבה בשעות הבוקר המאוחרות, "בבקשה להתפלל ברגעים אלו זה ממש חשוב!!!!!!!! לוקח דקה, בבקשה להתפלל!!!!!!!". לצד זאת צירפה היא את התפילה לשלום חיילי צה"ל ותמונה ובה פרק תהילים "שיר המעלות אשא עיני אל-ההרים".

ג'וליה ביטון, ביקשה להרבות בתפילה בשעה מסוימת אחר-הצהרים:: "הן אל כביר לא ימאס תפילת רבים" היום בשעה 16:00 לפחות שלושה מיליון יהודים יקראו ביחד את פרק קכ"א להצלחת חיילי צה"ל ושמירתם במבצע להפיץ! להפיץ!להפיץ! כולם לשלוח לפחות ל10 קבוצות".