אאא

משבר בימין הדתי: בצל המשבר הקואליציוני, מתפתח לו היום (שני) משבר במפלגת "הבית היהודי" על רקע המשא ומתן המתנהל על המשך האיחוד בין הבית היהודי למפלגת "האיחוד הלאומי".

שיא המשבר התרחש בשעות הצהריים במהלך ישיבת הסיעה השבועית כאשר חברי הכנסת מטעם 'האיחוד הלאומי' קיימו ישיבת סיעה בנפרד ונכנסו באיחור לישיבת סיעת הבית היהודי.

מדובר בשר הבינוי אורי אריאל ובחברי הכנסת אלי בן דהן ואורית סטרוק, אנשי "האיחוד הלאומי".

עם כניסתם לישיבת הסיעה התפתח עימות קולני בין יו"ר 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, לבין יו"ר 'האיחוד הלאומי', השר אורי אריאל.

בנט צעק לעבר אריאל: "אני לא מוכן לדברים האלה, אתם מאחרים בכוונה. בזבזתי חצי שעה ואני לא מוכן לזה. רוצים להתפצל, נתפצל", ומיד לאחר מכן נטש בזעם את חדר הישיבה.

המשבר והמתיחות שהגיעה היום לשיא נוסף, נוצרו בעקבות פגישות עבודה של שתי הסיעות שהגיעו למבוי סתום בשבוע האחרון. הפגישות עסקו בקווים המנחים את האידיאולוגיה של הבית היהודי ובאפשרות להליכה משותפת פעם נוספת בבחירות הקרובות כפי שהיה בבחירות האחרונות.

לפי 'האיחוד הלאומי', השר בנט לא מקדם את המשא ומתן לכדי מעשה וזאת בכוונה תחילה. לטענתם בנט ביטל ישיבות מהותיות שנקבעו מראש וזאת כחלק מהליך "המריחה" כלשונם.

בעקבות המשבר אמרו בתגובה גורמים בסיעתו של בנט כי "אורי אריאל הוא מתפצל סדרתי וצורת האיומים הזאת לא מקובלת עלינו. השר בנט לא ייכנע לאיומי פיצול בנוסח 'תשריינו שישה או שאתפצל'. מי שמוכן להעמיד עצמו לבחירה דמוקרטית של הציבור מוזמן, זוהי אחדות אמיתית".

גורמים באיחוד הלאומי הגיבו: "בנט מפחד לדון בדמותה וערכיה של המפלגה. הוא מעדיף לפצל את הציונות הדתית ולמכור את ערכיה וציבור המתנחלים רק כדי לקושש כמה קולות נוספים של מצביעי יאיר לפיד".