אאא

יו"ר סיעת אגודת ישראל, חה"כ מנחם מוזס, הגיש שאילתא אודות מצבו הגרוע של מתחם הר הזיתים לשר לשירותי דת.

השר, יעקב מרגי, הפתיע. "בקרוב", כך אמר במליאה, "יותקנו מצלמות בכל רחבי ההר, והוא יהיה נתון לפיקוח 24 שעות ביממה". יחד עם זאת הודיע השר בתשובתו, כי 2000 מצבות בחלקות ישנות, כבר שוקמו לאחרונה.

את השאילתא הגיש מוזס לאחר שקיבל מידע על חילול ציונם הקדוש של אדמו"רי נדבורנא. מוזס נזעק וביקש את תגובתו של מרגי. הלה, שאמר כי משרדו מודע למעשי הוונדליזם שנעשו במתחם בשנים האחרונות, הפתיע כאמור בהודעה כי משרדו יקים בזמן הקרוב מערך פיקוח הדוק על כל המתחם.

מרגי אמר עוד כי המשרד לשירותי דת יחד עם מועצת בתי העלמין והרשות לפיתוח מזרח ירושלים, חברו יחדיו על מנת להוציא אל הפועל את החלטות הממשלה הנוגעות לשיקומו של הר הזיתים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כאילו לא די בכך, סיים מרגי את תשובתו למוזס, "ביקשנו ממשרד השיכון, שמפעיל מערך אבטחה במזרח העיר, שיצרף גם את הר הזיתים למסלול האבטחה, כך שלא רק המצלמות תעמודנה בפני הפורעים.

מוקד הפיקוח שיוקם, יהיה משותף למשטרת ירושלים, והוא אמור להעניק אבטחה מירבית למבקרים במקום, לצד שמירה על הציוד והציונים שע"ג ההר.

מוזס אומר בתגובה לדברי השר, כי הוא "מעריך את החלטות המשרד והפעולות המיידיות שננקטו וכי בכוונתו לשוב ולסייר במקום ולעקוב מקרוב אחר ביצוען".