אאא

שבת בחשיכה: תושבי העיר החרדית אלעד דיווחו על הפסקות חשמל נרחבות ברחבי העיר במהלך השבת בעקבות בעיות בשנאי החשמל המרכזי ברחוב בן זכאי במרכז העיר. עובדי חברת חשמל עבדו במהלך השבת בכדי לתקן את התקלה.

הדיווחים הראשונים על התקלה התקבלו בשעה 05:00 לפנות בוקר. מנהל המוקד בעיר אפי שטרן עלה לביתו של הרב שלמה זלמן גרוסמן, רבה הראשי של העיר, בכדי לדון עימו האם מותר להזמין את חברת החשמל בכדי שתטפל בתקלה עוד ביום השבת. הרב פסק כי מכיוון שיש חשש לפיקוח נפש, יש להזמין את עובדי החברה בכדי שיטפלו בתקלה.

עובדי החברה טיפלו בתקלה תוך שהם נמנעים מלעשות זאת בפרהסיה כפי שהורה רב העיר. בשעה 14:00 החשמל שב לפעול ברוב חלקי העיר.

תושב העיר סיפר: "בעת שקמתי בבוקר להתפלל בבית-הכנסת, הבית היה חשוך, לא הבנתי מה קרה. כשהגעתי לבית-הכנסת גם שם לא היה חשמל, המתפללים אמרו שיש הפסקת חשמל. האוכל התקלקל לנו מאחר שהמקרר לא עבד".

תגובת חברת החשמל: תקלה בכבל תת קרקעי בעיר אלעד היום בשעות הבוקר המוקדמות גרמה לעוד מספר תקלות - ולהפסקת חשמל נרחבת בעיר. צוותי חברת החשמל קיבלו אישור מיוחד לעבוד בעיר בשבת לצורך החזרת החשמל. עד לשעות הצהרים הוחזרה אספקת החשמל לכל הלקוחות, מלבד ל-5 בניינים בהם היה צורך לבצע עבודה מורכבת להחזרת החשמל. בעקבות בקשת התושבים ורב העיר כי לא יעבדו בצורה נרחבת ועם כלים כבדים בשבת - סוכם כי עבודת התיקון בקטע זה תבוצע רק לאחר יציאת השבת. מיד עם צאת השבת החלו צוותי חברת החשמל בתיקון התקלה ובהחלפת שנאי - וההערכה כי בתוך עד לחצות תוחזר אספקת החשמל לבניינים אלה.