אאא

הסיפור הבא מרגש אפילו את מוהלי ארגון ברית יוסף יצחק שבימי חייהם נתקלו בעשרות ומאות סיפורים מרגשים של הנימולים שלהם.

הארגון, שאם מישהו עדיין אינו יודע מה תפקידו, עוסק במילת אנשים מבוגרים, בעיקר בחבר העמים או כאלו שהגיעו ממנה שלא נימולו בילדותם.

לאחרונה נתקלו בארגון בסיפורו של אדריכל בן 45 שעלה לארץ מאוקראינה, שם התברר היה מקצועו אדריכל.

כאשר חיפש הרב יעקב הלפרין, חבר מועצת עיריית ירושלים, מהנדס דובר אוקראינית שיוכל לסייע בידו לבנות בית הכנסת אורחים על ציונו של בעלת התניא בהאדיץ' שבאוקראינה, נתקל במיודענו שידע מעט מאד על יהדותו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המהנדס שנרתם לסייע בהתנדבות לפרוייקט שנמשך כבר שלש שנים למרות שהדבר דרש ממנו לנסוע למקום ולשהות שם בכמה וכמה הזדמנויות החל להכיר את עולם היהדות מקרוב. כך, במסגרת שיחותיו עם הרב הלפרין, גילה המהנדס כי עליו להיות נימול, אם ברצונו להיות יהודי של ממש.

הרב הלפרין שראה חובה לעצמו לגמול חסד עם האדריכל המתנדב, חיבר אותו עם הארגון, ברית יוסף יצחק, שמצידם שמחו להכניס נפש נוספת בבריתו של אברהם אבינו והתרגשו יחד איתו, עת בירך שהחיינו.

מתברר שהסיפור עוד לא תם. היהודי הינו בכור, מה שהביא את הארגון לקיים לו פדיון הבן על ידי הרב דב הכהן קוק, כאשר תוך כדי כך מתברר כי בדיוק ביום מילתו מלאו לו 45 שנה לאורך ימים ושנים טובות. כך המצווה הראשונה בה סייע להקמת הכנסת אורחים, גררה עוד מצווה שגררה אחריה עוד מצווה ובקרוב יעמוד האדריכל תחת חופה יהודית כשרה ויינשא כדת משה וישראל לרעייתו, שהיא כמובן יהודיה כשרה למהדרין.