אאא

שר הפנים החדש: גדעון סער, כך הודיע בשעות הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו. סער הודה על המינוי, ואמר כי ברצונו לקדם רפורמות שונות במשרד. 

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו, והמשנה שלו בממשלה היוצאת השר סילבן שלום, נועדו בצהריים (ראשון) במשך למעלה משעה, אך הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

סילבן שלום דחה את ההצעה שהניח בפניו נתניהו, לכהן כשר לפיתוח הנגב והגליל גם בממשלה הבאה. לאחר זמן קצר, חודשה הפגישה בין השניים, בניסיון להביא להמשך כהונת שלום כשר.

מוקדם יותר דיווחנו כי ראש הממשלה החליט למנות את משה (בוגי) יעלון לתפקיד שר הביטחון. יעלון אמר מיד לאחר המינוי: "לרשות צה"ל, בהנהגתו של הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, עומדים מפקדים מעולים, ערכיים ומנוסים המובילים אותו באחריות ובשיקול דעת. זכות גדולה היא עבורי להיות שר הביטחון של חיילים ומפקדים ראויים שכאלה".

מי שישמש כסגן שר הביטחון הוא ח"כ דני דנון שאמר לאחר המינוי: "אני רואה בתפקיד חשיבות רבה ויכולת אמיתית לתרום רבות למען המדינה, ולכן נעניתי להצעתו. אנו עומדים מול אתגרים ביטחוניים רבים, הן בגזרות רחוקות והן בקרובות. אני מתחייב למלא תפקיד זה במסירות ותוך שמירה על ערכי המחנה הלאומי".

גלעד ארדן מונה לשר התקשורת שיכלול את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית. לשר להגנת העורף, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית ולחבר בקבינט המדיני-ביטחוני.

ארדן אמר לאחר המינוי: "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף מצויים כיום בחזית המאבק, ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו. בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

ח"כ אופיר אקוניס יתמנה לסגן שר במשרד ראש הממשלה, ויהיה המתאם בין הממשלה לכנסת. צחי הנגבי מונה ליושב-ראש ועדת הכנסת למשך שנה וחצי, לאחריה ימונה כסגן שר במשרד רוה"מ, במקומו של אקוניס.

נתניהו הציע לח"כ חיים כץ להמשיך ולעמוד בראשות הוועדה העבודה, הרווחה הבריאות. כץ אמר כי נענה לבקשה: "אמשיך לשרת את ציבור הגמלאים, העובדים ואלו שידם אינה משגת"