אאא

סיעות הימין "האיחוד הלאומי" ו"הבית היהודי" הודיע הבוקר (שני) בחגיגיות שבבחירות הבאות המפלגות הולכות להתאחד.

במסיבת עיתונאים מתוקשרת שנערכה בכנסת, פיזרו ראשי המפלגות, כצל'ה (האיחוד הלאומי) והשר דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי) חיוכים לכל עבר.

ל"כיכר השבת" נודע כי היו כאלה שלא ממש חייכו הבוקר. היו אלו חברי-הכנסת מיכאל בן-ארי ואריה אלדד.

השניים, כך נודע, לא שותפו בהכנות למסיבת האחדות. הם שמעו על-כך רק באמצעות העיתונאים שסיפרו להם כי הזמינו אותם למסיבת העיתונאים בכנסת.

"אחדות בין המפלגות? אני מופתע מאוד לשמוע על-כך", אמר בן-ארי לעמיתי דוד כהן שהתקשר אליו בשעות הבוקר.

"כצל'ה מידר אותנו בקבלת ההחלטות. למרות הכל, אנחנו נשארים במפלגה. כל ההצהרות מבחינתי לא תקפים", אמר בן-ארי.

גם עמיתו  לסיעה אריה אלדד נשמע זועם בשיחה שקיימנו עמו. הוא הגדיר את הצהרת האחדות כ"שטויות".

"אין חיה כזאת שסיעה משותפת שחצייה בקואליציה וחצייה באופוזיציה. כולם בעד איחוד בבחירות הבאות, אך אין שום משמעות לכך כאשר חברי-הכנסת של הבית היהודי הצביעו אמון בממשלה ואנחנו נצביע אי-אמון".

במהלך מסיבת העיתונאים, אמר הרשקוביץ' כי בידיו מסמך הבנות המקובל על כל חברי-הכנסת במפלגתו. מדובר במסמך המפרט את שלבי איחוד המפלגות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כאמור, המפלגות לא צפויות להתאחד כעת, אלא להתאחד רק לקראת הבחירות הקרובות. על-פי אותו מסמך הבנות, יוקם פורום משותף שילבן את הנושאים השנויים במחלוקת בין המפלגות - וינסה להביא פתרונות ליישב את המחלוקת.

כצל'ה אמר כי ניצני האחדות כבר החלו מכבר. "ערכנו סיורים משותפים לא פעם ברחבי הארץ. עכשיו, בעומדינו בתוך ימי בין-המיצרים, אין יותר מתאים מלאחד את הציבור הדתי-לאומי".

במהלך מסיבת העיתונאים, נשאל הרשקוביץ' האם מפלגתו תישאר בקואליציה אם ראש-הממשלה בנימין נתניהו יורה על המשך ההקפאה. "לפי מה שידוע לי ההקפאה לא תימשך", הגיב.

"כולי תקווה", אמר כצל'ה בסיום מסיבת העיתונאים, "שגם בן-ארי ואלדד יצטרפו לאחדות".

רק חבל שהוא לא טרח לשתף אותם בתוכנית, קודם ההכרזה החגיגית.