אאא

כמידי שנה בשנה, גם השנה יוצאים גדולי האדמו"רים בתקופה זו של הקיץ לנפוש ולנוח למשך מספר שבועות מהעמל הטרדות הרבות וטורח הציבור הממלאים את שיגרת יומם כמנהיגי קהילות במשך השנה כולה.

רובם של  האדמו"רים והרבנים מתנתקים מהעול הכבד הניצב במשך כל החודשים על כתפיהם ובוחרים לצאת  הרחק משאון העיר אל כפרי הנופש ועיירות הקיט בארץ ובחו"ל, שם הם שוקדים על התורה ועבודת השם מתוך רוגע מיוחד ושלוות הנפש.

אתר "כיכר השבת" מגיש את מפת אתרי הנופש בהם בוחרים גדולי האדמו"רים לנפוש ולצאת ל'דא'צה' המסורתי.

מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר, שוהה בתקופת הקיץ למשך מספר שבועות למנוחה בעיירת הקיט 'זאלבך' שבהרי האלפים באוסטריה יחד עם מספר מצומצם של מקורבים ובני משפחה.

קהילתו בראשות בנו הגאון רבי חיים מאיר הלוי ווזאנר, תשבות בשבת הקרובה באתרא קדישא מירון לשבת התאחדות בסמוך לציון רבי שמעון בר יוחאי.

האדמו"ר מנדבורנה שוהה עם בני משפחתו בכפר הנופש 'אינטרגלם' שבאוסטריה, באכסניית אביו כ"ק בעל ה'אביר יעקב' מנדבורנה זצ"ל. הרבי מקדיש את מרבית יומו לסדרי לימוד כשבערבים יוצא לטייל עם הגבאים בהרים. במקביל אחיו האדמו"ר מנדבורנה אלעד יצא למנוחה בארצות-הברית.

האדמו"ר מתולדות אהרון נמצא אף הוא באוסטריה למשך מספר שבועות כשבמהלך שהותו במקום הנופש אף נפגש עם מרן הגר"ש וואזנר לשיחה תורנית ארוכה.

האדמו"ר מויז'ניץ נמצא בתקופה זו למשך מספר שבועות במעון הנופש של הנגיד יענקי אדלר במחוז ווילס בעיירה 'חלדודנא' הסמוכה למנטשסטר שבאנגליה. בחלק מהשבתות שוהים בצלו של הרבי חסידים רבים שמגיעים מכל רחבי אירופה.

אחיו, האדמו"ר מויז'ניץ שוהה כעת בעיירת הנופש בהרי האלפים בשוויץ במלון מיוחד המושכר לאנשי החסידות כשסדר יומו כולל שעות לימוד רצופות ומסירת שיעורים תורניים וכן טיול באוויר הצח לשמירה על הבריאות.

האדמו"ר מרחמסטריווקא שובת יחד עם קבוצה מצומצמת של נגידים ומקורבים בעיירת הנופש צ'לסי.

האדמו"ר מסאטמר יצא לפני מספר ימים ממעונו בקרית יואל שבמונרו לנפוש בניו המפשייר בליווי מספר מצומצם של גבאים ובני משפחה. הרבי מסאטמר מקדיש את מרבית סדר יומו ללימוד תורה כשבחורי החסידות משגרים לו תשבות ופלפולים תורניים על שאלות ששואל אותם בסוגיות הש"ס.

יצויין כי לא מעט אדמו"רים מעדיפים דווקא את אווירה של ארץ ישראל לימי הנופש שלהם.

האדמו"ר מבעלזא שוהה במעון הנופש שלו בקריית יערים טלז סטון שבהרי ירושלים.

הגאון רבי יצחק טוביה וייס, גאב"ד 'העדה החרדית' שוהה אף הוא בתקופה זו בטלז סטון.

האדמו"ר מצאנז שוהה בתקופת הקיץ במעון נופש בקיסריה. בכל יום בשעות הבוקר יוצאים בחורים מישיבת צאנז ומתפללים יחד עם הרבי כשאת תפילות מנחה וערבית מתפלל האדמו"ר בבית הכנסת המרכזי בקיסריה.

הרבי לומד כל היום עם חברותות כשבערבים מגיעים עסקני החסידות לדון עמו בבעיות השעה העומדות על הפרק. בכל יום שלישי מגיע הרבי לקרית צאנז בנתניה ומקבל את הציבור לעצה ולברכה כשלעיתים נשאר אף ימים נוספים במקום.

האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שינה הפעם ממנהגו ונשאר לנפוש בישראל כשהוא שוהה בתקופה זו הר כנען שבעיר צפת.