אאא

האגודה לבריאות הציבור מדווחת כי סידורי התפילה הנמצאים במתחם הכותל המערבי מזוהמים בכמויות עצומות של חיידקים צואתיים - כך פורסם באתר ynet.

לפי הדיווח, בבדיקה שנערכה בשבוע החולף נלקחו דגימות מסידורי התפילה בכותל - הן במתחם הנשים והן במתחם הגברים.

מנתוני האגודה לבריאות הציבור עולה כי באחת הדגימות נמצאו 460 אלף מושבות חיידקים צואתיים - כמות עצומה. בסידורים התגלו, בין היתר, החיידק הצואתי "אי קולי", חיידקים קוליפורמים וחיידקים אנטרוקוקים פקליים.

בנוסף לחיידקים, נמצאה כמות גבוהה מאוד של שמרים ועובשים.

הסכנה להיחשפות לחיידקים האלה מיידית: הם עלולים לגרום לדלקות מעיים, להקאות וחום גבוה. במקרים מסוימים - הם עלולים גם לסכן חיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתגובה לאתר, אמר רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ כי התופעה מוכרת בעיקר בסידורים שבעזרת הנשים והוא מסביר גם למה:  "מדי יום מגיעות לכותל מאות נשים אשר כובשות את פניהן בסידור התפילה ויוצקות אל תוך דפיו את דמעתן".

לדברי הרב רבינוביץ', "סידורי התפילה מוחלפים בכותל בתדירות גבוהה מאוד. לאור ממצאיכם נייחס כמובן משנה חשיבות למצב הסידורים בעזרת הנשים ונחליפם בתדירות גבוהה יותר".

באגודה לבריאות הציבור אמרו: "אנו מברכים על תגובתו ושיתוף פעולה של רב הכותל. כאשר שמע הרב את הממצאים הוא בירך את הרעיון והיוזמה והודיע כי יחליף לעתים קרובות יותר את ספרי הקודש".