hah urchbt..  tbh hvush  אדיר מילר  אוזני המן
העברת כספיםמיליון שקל תמורת מידע מפליל על פייסבוק
י"ג באדר ב' תשעט | 20.03.19
ברשת הופץ סרטון בו נראה לכאורה בכיר בחברת 'טלאגרס' מציע מיליון שקל למי שיביא מידע מפליל על פייסבוק ישראל • אחד מחברי הקבוצה טען כי מדובר בפעולת 'פישינג' (דיגיטל)
חנות לממכר סלולרייםלמה אנו משלמים יותר עבור הסלולר שלנו?כיכר השבת1
בשלושת השנים האחרונות, חלה עליה של כארבעים אחוז במחיריהם של מכשירי הדגל של החברות המובילות. מדוע זה קורה ולמה העלו היצרניות את המחיר? • כל התשובות (סלולר)
תוכנה זדונית בסמארטפוןרוב האנטי וירוס באפליקציות לא רלוונטיותבני סולומון2
אתר לבדיקת תוכנות של אנטי וירוסים למחשבים, בדק גם את תוכנות האנטי וירוסים המיועדות למובייל ולסמארטפונים, וגילה כי האפליקציות השונות כלל לא אפקטיביות למכשיר(דיגיטל)
טלגרםהתקלה בוואטסאפ: 3 מיליון הצטרפו לטלגרםכיכר השבת
התקלה הארוכה אתמול בפייסבוק ובוואטסאפ, הביאה להצטרפותם של 3 מיליון משתמשים חדשים לאפליקציה המתחרה • התקלה - מהארוכות בתולדות פייסבוק (דיגיטל)
תקלה בפייסבוק: אי אפשר לפרסם פוסטיםתקלה בפייסבוק: אי אפשר לפרסם פוסטיםיאיר טוקר3
תקלה נרחבת ברשת החברתית הפופולרית, כאשר בחלק מהמקומות לא ניתן להתחבר כלל, ובמקומות אחרים מדווחים רק על בעיה בפרסום פוסטים, שיתופים או סימון לייק (דיגיטל)
שירות תא קולילראשונה? חברה תחייב תשלום על תא קוליכיכר השבת5
חברת 'הוט - מובייל', תתחיל החל מחודש אפריל לחייב את לקוחותיה בשירות 'תא קולי' שהיה עד היום שירות חינמי, מי שרוצה להתנתק מהשירות יכול לפנות לחברה (חדשות, סלולר)
נעצרו חשודים בהונאת עשרות לקוחות בנקנעצרו חשודים בהונאת עשרות לקוחות בנקדניאל הרץ
הותר לפרסום: חקירה של יחידת הסייבר במחוז ת"א הובילה למעצרם של חשודים בגין גניבות מעשרות חשבונות פרטיים של לקוחות בנק בהיקף של עשרות אלפי שקלים (מחשבים)
להתקין מסנג'ר?חושבים שאתם מוגנים במסנג'ר? חשבו שובכיכר השבת
חוקר ישראלי, וחברה לאבטחת מידע ישראלי חשפו פירצת אבטחה חמורה במסנג'ר של פייסבוק, כל 'האקר' הכי קטן, יוכל לחדר לחייכם הפרטיים בגלל פירצה חמורה באבטחה (בארץ)
ווטסאפהודעה שקרית מזהירה מ"סופת פיראוס"כיכר השבת
הודעת ווטסאפ שקרית המסתובבת ביממה האחרונה מזהירה כי ישראל עומדת לקראת סופה ומערכת החורף הקשה ביותר שידענו, כביכול בשם קבוצת חזאים המבקשים להזהיר (בארץ)
מיקרוסופט הופכת את כתב היד שלכם לפונטמיקרוסופט הופכת את כתב היד שלכם לפונטרפאל קאהאן, כלכליסט
ענקית התוכנה פיתחה יישום חינמי חביב שמאפשר להקליט כתיבה ולהפוך אותה לגופן. הוא מצריך לפטופ עם מסך מגע שתומך בעט, אך פועל היטב וזמין גם בישראל
ווטסאפהמלחמה בפייק ניוז: ווטסאפ מוחקת בהודו 2 מיליון חשבונות בחודשרפאל קאהאן, כלכליסט1
החברה ניסתה להטיל מגבלות על הפצת תוכן נרחבת דרך האפליקציה, לאחר שהודעות הסתה פשטו ברחבי הודו הכפרית והובילו למקרי לינץ' ומוות; המגבלות נראו כיעילות בתחילה, אך מפיצי הפייק ניוז השתפרו ועקפו אותן. עתה משתמשת ווטסאפ בבינה מלאכותית, ונערכת למכת הפייק שתלווה את הבחירות במדינה
גוגל פלייגוגל מחקה 29 אפליקציות זדוניות שגנבו מידע ותמונות ממשתמשיםרפאל קאהאן, כלכליסט
היישומים התחזו לכלי עיבוד תמונה ואפקטים, וגנבו תצלומים, ומידע אישי, והציפו את הגולש בפרסומות. כיצד ניתן לזהות יישומים כאלה ולהימנע מפגיעתם? (דיגיטל, אפליקציות)
העדכון החדש שישמור על מידע בוואטסאפהעדכון החדש שישמור על מידע בוואטסאפבני סולומון1
חוששים שהמידע באפליקציה הפופולרית ייחשף? עדכון חדש של הוואטסאפ מוסיף שכבת הגנה נוספת על התוכנה בדמות זיהוי ביומטרי שיקשה על הוצאת תכנים מתוך התוכנה (דיגיטל)
האפליקציה החינמית שתשמיע לכם מוזיקההאפליקציה החינמית שתשמיע לכם מוזיקהבני סולומון3
"שירי" האפליקציה החדשה של משרד התרבות מאפשרת לכם לשמוע חינם פלייליסט מותאם במיוחד בשבילכם על פי רשימת זמרים שתבחרו ביניהם זמרי מוזיקה יהודית וחסידית (דיגיטל)
אילוסטרציהוואטסאפ תגביל הפצת הודעות ל-5 נמעניםעומר כביר, שירות כלכליסט1
הסיבה להחלטה: החברה מנסה לצמצם את השימוש בפלטפורמה להפצת פייק ניוז; בנוסף, תוכל ההחלטה לקדם מעבר לגרסת ווטסאפ בתשלום, בה אין מגבלות הפצה (סלולר)
לא יאומן: יתכן שאתם מסמסים מתוך שינהלא יאומן: יתכן שאתם מסמסים מתוך שינהכיכר השבת
אתם בוהים שעות רבות ביום במחשב המשרדי, בודקים את חשבון האינסטגרם במעלית, שולחים הודעות ווצאפ מדי כמה דקות, וחוזר חלילה. אם כך, הסיכוי שתסמסו מתוך שינה הוא די גבוה (דיגיטל)
פרטיות מידע פרטי דליפת מידע סייבר פייסבוקלמה אי אפשר למחוק את אפקליציית פייסבוק ממכשירי סמסונג?ניצן סדן, כלכליסט1
גולשים ברחבי העולם התלוננו על כך שיישום הרשת החברתית, שמגיע מותקן מראש בכמה מדגמי סמסוגנ, ניתן לניטרול אך לא להסרה מלאה. בדיקת כלכליסט גילתה שהתופעה קיימת גם בישראל; לפי פייסבוק, ההתקנה מראש תלויה בהסכמים עם הספקיות והיצרניות
'שוחד בלי כסף זה כמו? תנו דוגמאות מוזרות''שוחד בלי כסף זה כמו? תנו דוגמאות מוזרות'יאיר טוקר26
נתניהו, שמנהל קמפיין 'אני מאשים' בתיקיו הפליליים כחלק עיקרי ממסע הבחירות שלו לקדנציה נוספת כראש ממשלה, משגע את הרשתות החברתיות ב'שעשועון' מקורי (אקטואליה)
וואווי  P Smart סמארטפוןציוץ של וואווי נשלח באמצעות האייפון - שני עובדים נענשושירות כלכליסט
החברה הסינית פרסמה ברכת "שנה טובה" בחשבון הטוויטר הרשמי שלה באמצעות מכשיר של המתחרה מארה"ב; בכיר בוואווי: "התקרית גרמה נזק למותג"; מה העונש שקיבלו העובדים? (דיגיטל)
מסך גמיש סמארטפון מתקפלהסמארטפון ההיברידי המתקפל יאכזב את הקהל הרחבניצן סדן, כלכליסט
השנה יופיעו הטלפונים הראשונים בעלי מסכים גמישים, שיאפשרו להם להיפרש לתצורת טאבלט. ואולם, מחיר השקתם יהיה גבוה בהשוואה לאלטרנטיבות קיימות, והערך שיספקו ישאיר אותם כמוצר נישה בראשית ימיהם. היצרניות דווקא יפיקו תועלת רבה מההשקה, גם בלי מכירות מרשימות
ספאם סלולרי SMS הודעותאנדרואיד חוסמת בעצמה ספאם ב-SMSרפאל קאהאן, כלכליסט
אפליקציית ההודעות של מערכת ההפעלה מתחילה לסרוק שרתי הפצת SMS, לנתח הודעות וליירט ספאם בדרכו למשתמש. התכונה הופצה באופן מצומצם, וצפויה להגיע לכל המשתמשים. כך תדעו אם היא זמינה עבורכם (דיגיטל)
אייפד פרו עקום שבור אפלחלק ממכשירי האייפד נמכרו כשהם עקומיםרפאל קאהאן, כלכליסט2
רוכשי הטאבלט היוקרתי התלוננו על עקמומיות בולטת בגופו; כעת החברה בחנה - ואישרה את התופעה. לדבריה, היא נגרמת כנראה בשל התקררות רכיבים לאחר הייצור (דיגיטל)
אילוסטרציהבלאק פריידיי: 1/3 מהקניות ברשת - בסלולריעומר כביר, שירות כלכליסט
הנתון, שנרשם בארה"ב, מראה שהרבה יותר משתמשים מעדיפים לעשות שופינג מהסמארטפון והטאבלט; הסיבה: שיפור חוויית השימוש והצמיחה בגודל המסכים (כלכלה, סלולר)
אילוסטרציהדיווח: סמסונג תשיק מכשיר עם 6 מצלמותרפאל קאהאן, שירות כלכליסט4
לפי הוול סטריט ג'ורנל, טלפון הדגל של סמסונג יושק במספר דגמים - הגדול בהם עם מסך 6.7 אינץ' ומערך צילום עשיר • ככל הנראה הסדרה תיחשף בסמוך לתערוכת הסלולר (סלולר)
שיפור חדש: כך תורידו תמונות בוואטסאפשיפור חדש: כך תורידו תמונות בוואטסאפבני סולומון4
מעכשיו תוכלו להוריד כמות תמונות בבת אחת, מבלי צורך להוריד כל תמונה בנפרד כפי שהיה עד עתה. כל הפרטים על התכונה החדשה של וואטסאפ וכיצד להשתמש בה (דיגיטל)
פייסבוק, פורטל, רמקול חכם, אינטרנט הדבריםבניגוד להבטחות: מכשירי הצ'ט של פייסבוק מרגלים אחר המשתמשרפאל קאהאן, כלכליסט
בחשיפת מכשירי סדרת Portal של הרשת החברתית הודיעו בכיריה שאין מדובר במוצרים שאוספים מידע. ואולם, פניית אתר Recode זכתה לתשובה אחרת, בצירוף התנצלות על אי הבנה; המכשירים מתעדים שיחות, נמענים ופרטי שימוש, ופייסבוק נשענת נעזרת בכך למיקוד חבילות פרסום

סלולר ואפליקציות

חדשות ומידע מקיף על סלולר ואפליקציות בכיכר השבת. מדריכים לאנדרואיד ולאייפון, חדשות, ועדכונים חמים מרוכזים עבורך באתר המוביל.

עדכונים
כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
שלושה ימים בלי סמארטפון // עו"ד יוסף ויצמן
כ"ז בשבט תשעח25
אלי שפירא
אלי שפירא
לאומני? פלילי? זה וואטסאפ! / דעה
ז' בשבט תשעו5