אאא

בהוראה ישירה של כ"ק האדמו"ר מסלונים, החל מהיום (ראשון), יחלו עשרות תלמידות תושבות עמנואל ללמוד בבית-ספר בעיר בני-ברק, בעקבות החלטת בג"ץ.

העיתונאי יהודה שלזינגר, הכתב לענייני חרדים של "ישראל היום" חשף אמש (מוצאי שבת) כי 75 מתלמידות בית-הספר "בית יעקב" בעמנואל יהפכו לתלמידות בית הספר "בית מלכה" של חסידות בעלזא בבני-ברק.

מדובר ביוזמה העוקפת את בג"ץ. אחרי ששופטי בית-משפט העליון הזהירו כי יקנסו את ההורים כל עוד בנותיהן יוסיפו ללמוד במוסד נפרד, ראשי חסידות סלונים החליטו להעביר את התלמידות למוסד הממוקם מחוץ לעיר.

בשבועות האחרונים התנהלו מגעים עם כמה מוסדות חרדיים בבני-ברק ובאלעד, ובסופו של דבר החליטו בבית-הספר "בית מלכה" לקלוט את התלמידות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, רק לפני שבועות אחדים פסק בג"ץ כי הורי התלמידות בעמנואל מפרות את פסק הדין. "כארבעה חודשים חלפו ממועד מתן פסק הדין, שנת הלימודים החלה ואולם בית הספר המשיך לנהוג על פי ההפרדה שנפסלה", כתבו השופטים.

"התמונה הנגלית לפנינו היא של אי-קיום פסק דין. הסממנים הפיזיים, המפרידים בין שני אגפיו של בית הספר ואשר פילגו, באופן מנקר עיניים, בין התלמידות – אכן הוסרו (רובם – כבר לאחר שהוצא צו על תנאי בעתירה, ועוד לפני פסק הדין). אבל ההפרדה המהותית, שתוצאתה הפרדה בין "בנות אשכנזיות" לבין "בנות ספרדיות" נותרה בעינה".

עוד כותבים השופטים: "מאליו מובן שכל הורה יכול להחליט, בהתאם להוראות הדין, לאיזה בית ספר מותר (להבדיל מבית ספר "פיראטי") הוא רוצה לשלוח את בנו או את בתו, על מנת שיהלום את אורחות חייו ואמונותיו הדתיות.