אאא

בדיקה מקיפה שנערכה עבור "גלובס" על ידי המרכז למחקרים צרכניים ומבדיקה שנערכה על יחידת סמ"ל של המועצה לצרכנות, מגלה כי גם השנה המקום בו תצאו עם סל הקניות הזול ביותר לקראת  פסח. 

סוקרי המרכז למחקרים צרכניים בדקו 10 סניפים של ארבעה רשתות: רמי לוי, שופרסל דיל, חצי חינם ומגה בול. הם בחרו מיקומים שונים של הסניפים בכדי להשוות בין הסניפים עצמם. הסניפים שנבדקו ממוקמים באזור הקריות, ירושלים, וחולון.  

הסלים כללו כ-45 מוצרי יסוד כגון, פירות וירקות טריים וקפואים, יינות, מוצרי ניקיון וטיפוח, דגים ועופות, משקאות קלים, קפה, תה ומזון יבש. 

רמי לוי הזול ביותר, חצי חינם היקרה ביותר

על פי הבדיקה, הסיף הזול ביותר מבין כלל הסניפים וכלל המתחמים היה רמי לוי בתלפיות, שם הסתכם הסל ב-515 שקל. הסניף היקר ביותר היה סניף חצי חינם בחולון, בו עלה אותו הסל כ-760 שקל, 48% יותר מרמי לוי (246 שקל יותר).

בתלפיות בירושלים, הרשת היקרה ביותר הייתה מגה בול עם עלות סל של 597 שקל. 

בקריות הרשת היקרה ביותר הייתה שופרסל דיל בה הסכום ששולם היה כ-730 שקל. 

עוד נתון מעניין שנחשף בבדיקה הוא כי יש פער של ממש בין מתחמי הקניות השונים, והדברים אמורים לגבי כלל מתחמי קניות המזון בארץ. מלחמת מחירים במתחמים מובילה לפערים עצומים בין מחירי מוצרים זהים בסניפים שונים של אותה הרשת.

למשל, מחירה של מטרנה 700 גרם נמכרה בשופרסל דיל וברמי לוי במתחם תלפיות ב-45 שקל, ואילו בסניפי אותן הרשתות נמכרה המטרנה ב-55 שקל. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פערים בולטים במחירים באותן הרשתות נרשמו גם במוצר הבשר והעוף. במתחם תלפיות נמכרות כרעיים ב-3 הסניפים ב-8 שקל לקילו ואילו במתחמים אחרים המחיר טיפס אף ל-28 שקל לקילו. 

פערים  גדולים במחירי מוצרי הפסח

 סיירי המועצה לצרכנות בדקו גם כ-10 מצרכים לפסח, בהם נרשמו פערי מחירים של מאות אחוזים. קמח מצות שבסניפי יינות ביתן וחצי חינם עולה כ-5 שקלים, עולה 15 שקל בסניף מיסטר זול. 

סיירת סמ"ל של המועצה לצרכנות ביקרו ב-158 סניפים של רשתות מזון בכל הארץ וסקרו מחירים של 38 מוצרים. 

גם בבדיקה של סמ"ל נמצא כי סל רמי לוי הוא הזול ביותר (400 שקל לסל, בסניף נתניה), הרשת החרדית יש חסד בבני ברק ובבארות יצחק דורגה מיד אחרי רמי לוי ובסמיכות לה נמצאו מחירים זולים גם בסניף שופרסל דיל אקסטרה באשדוד.