אאא

היסטוריה בעולם הסמינרים בבני ברק: הרב זאב וולף, המשמש בעשרות השנים האחרונות כמנהלו של סמינר ´בית יעקב´ על-שם הרב וולף הוותיק בבני ברק - המוכר כ´סמינר וולף´, ככל הנראה יפרוש מתפקידו בסוף השנה.

הרב וולף, ירש את ניהול הסמינר לפני שנים רבות מאביו, ומאז התמיד בניהול והוביל את הסמינר הוותיק להישגים ולפסגות הצלחה, כאשר שוב ושוב נחשב הסמינר למוביל בבני ברק.

במרוצת השנים, עשרות אלפי בנות חונכו על-ידו במסירות אבהית, כאשר בכל מחזור נפתחו למעלה מעשרה כיתות, אשר כולם אוכלסו במיטב הבנות אשר שאיפתם הייתה להתחנך בדרך התורה והיישר.

כעת, בצעד דרמטי ומפתיע, החליט הרב וולף לסיים את תפקידו, וזה יקרה ככל הנראה כבר בסוף שנת הלימודים הנוכחית. את מקומו של הרב וולף בניהול הסמינר צפוי לתפוס חתנו הרב נחום קופשיץ, בעלה של הגזברית הראשית בסמינר ואחת מהאחראיות על קבלת הבנות, המשמש כיום כר"מ בישיבה בבני ברק.

מקורבים לרב וולף אומרים ל"כיכר השבת" כי השיקול העיקרי שהניע את הרב וולף בטרם החליט על פרישתו, מלבד העובדה שבשנה הקרובה הוא יגיע לגיל 70, הייתה העובדה שהסמינרים עומדים כעת בפני סערה גדולה, בין היתר בשל דו"ח מבקר במדינה ובשל להט העתירות לבג"ץ המאיימות על שלימות הסמינרים, כך שהרב וולף החליט שאינו רוצה שבעת שהוא ממלא את תפקידו תהיה התערבות חיצונית בחינוך הטהור עליו שמר מכל משמר.

את תגובת סמינר וולף לא ניתן היה להשיג.