אאא

משחק ה"פוטבול" הוא ענף הספורט הפופולרי ביותר בארצות הברית. מיליונים מגיעים לאיצטדיונים בכדי לצפות במשחק, בעוד עשרות מיליונים צופים במשחקים מבתיהם.

המשחק נהנה מיחסי ציבור מצוינים, אלא שבשבועות האחרונים הוא חוטף מכות תדמיתיות קשות במיוחד. זה החל עם כמה מקרים של שחקנים שהסתבכו עם מה שנקרא "אלימות במשפחה" ועבר כעת לפרשיית דת שמסעירה את ארצות הברית כולה.

חוסיין עבדוללה, ה'סייפטי' של קבוצת 'קנזס סיטי', הוא מוסלמי אדוק, השתחוות שלו הבעירה את המדורה החדשה שמנהלי הענף מנסים בכל דרך לכבות.

במשחק שנערך בלילה שבין שלישי לרביעי מול קבוצת 'ניו אינגלנד', בו ניצחה קבוצתו 14:41, עבדוללה היה אחד הכוכבים כאשר חטף מסירה של טום בריידי ורץ ל'טאצ'דאון'.

אלא שהשחקן החליט לחגוג את הבקעת ה'טאצ'דאון' בצורה לא שגרתית. עבדוללה חגג כאשר ירד על ברכיו והתפלל. הוא ספג עונש של 15 יארד נגד קבוצתו, בגלל מה שהוגדר כ"התנהגות בלתי ספורטיבית".

אלא שאז החל הבלגן. ברשת הטוויטר סערו הרוחות, וגולשים רבים ציינו כי שחקנים נוצרים רבים מתפללים אחרי טאצ'דאון, או מודים לאל, ואף יורדים על ברכיהם, אך לא נענשים. לטענתם, הוא נענש רק מכיוון שהוא מוסלמי.

עבדוללה ציין כי הבין שהעונש היה על כך שגלש על ברכיו לפני שהתפלל, מעשה שאסור בחוקי הליגה בגלל שמדובר בחגיגה מוגזמת, ואף אמר: "התרגשתי יותר מדי. אני חושב שזה בגלל הגלישה על הברכיים ולא בגלל התפילה. בפעם הבאה, אני צריך לעצור לפני שארד על ברכיי".

תגובת השחקן

עם זאת, ולמרות דבריו של השחקן עצמו, בארה"ב ציינו כי השופטים נוהגים לא להעניש שחקנים שיורדים לדשא כחלק ממעשה דתי, וכך אמר גם דובר הליגה מייקל סיניורה. בינתיים, הרשת הוצפה בתמונות של שחקנים נוצרים שחגגו באופן דומה ולא נענשו.

אגב, בישראל השחקנים חוגגים הבקעת שערים כמעט בכל דרך שהם רוצים, כאשר גם שחקנים מוסלמים נוהגים לרדת על ברכיהם ולהתפלל והדבר מותר על פי חוקי הליגה.