אאא

חילול השם: רב ואברכים חרדיים מואשמים בניו יורק בגניבה של למעלה מ-12 מליון דולר, שיועדו לסיוע לילדים נכים, ונלקחו על פי החשד על ידם למטרות אישיות כגון שיפוץ בתיהם, הנחות בקייטרינג ומימון עסקי קוסמטיקה של קרובי משפחה.

ארבעת החשודים המרכזיים בפרשה, הרב שמואל היילר, איירה קורמן, רוי הופמן ודניאל לניאדו, הובאו אמש (שלישי) בפני בית המשפט, כשאם יורשעו הם צפויים לעונש של עד 25 שנות מאסר. בין העבירות בהן הם מואשמים: גניבה חמורה, זיוף רשומות ועוד. 

הכסף שנגנב, כך לפי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, נועד עבור מרכז התפתחות הילד בקווינס, בכדי לספק שירותי חינוך מיוחדים לילדים נכים תושבי השכונות קווינס, וילאמסבורג ובורו פארק.

 (מתוך שידורי רשת
הרב שמואל הילר (מתוך שידורי רשת abc)
הגדלה
 (מתוך שידורי רשת
העצורים הנוספים בפרשה החמורה (מתוך שידורי רשת abc)
הגדלה

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרב שמואל הילר, מראשי המרכז, מואשם כי השתמש ב-30 אלף דולרים עבור תיקןני אינסטלציה בביתו, וכן בהטיית 8 מליון דולרים למוסדות לימוד אחרים שאינם קשורים ל"מרכז" בהם בית ספר בית יעקב פרטי אותו הוא מנהל.

רווי הופמן ששימש כרו"ח של המרכז, מואשם כי בזבז 300 אלף דולרים על עיצוב ביתו, וכן השקיע סכום נוסף בעסק קוסמטיקה של רעייתו. המנכ"ל, איירה קורמן, מואשם בנתינת הלוואות לחברי הקהילה שלו. האדם הרביעי, דניאל לניאדו, בעל רשת מרכולים בשכונת בורו פארק החרדית, מואשם כי פדה יותר ממיליון דולרים על פי החשד בניגוד לחוק.

אחת משכנויו של הרב הילר, טענה בראיון לערוץ טלוויזיה מקומי כי הוא חף מפשע: "הוא אדם נהדר, אנחנו בטוחים בחפותו עד שתוכח אשמתו". עורך הדין של הרב הילר סיפר כי הרב הכחיש בבית המשפט את האשמות המיוחדות לו.