אאא

סערה ביישוב איתמר. מחצית השנה לאחר הטבח המזעזע שביצעו אמג'ד וחכים עוואד מעווארתא, בו רצחו באכזריות את  חמשת בני משפחת פוגל ביישוב איתמר, הכניס הבוקר (ראשון) המנהל האזרחי את בני משפחת הרוצחים - חמולת עוואד -  למסיק זיתים בתוך  גדרות היישוב איתמר.

זאת, על אף שבשנה שעברה נכנס הרוצח חכים עוואד למסיק הזיתים בתוך תחומי הגדר ואסף מל"מ (מודיעין לפני מבצע) לקראת הטבח, בו חדר עם אחיו אמג'ד שוב לשטח היישוב על בסיס הידע וההיכרות המוקדמים שצבר במסיק.

חלק מהערבים, בני חמולת עוואד, השליכו אבנים את תושבי היישוב - בתוך שטח  היישוב אליו הוכנסו ע"י המנהל האזרחי.  הם השליכו אבנים על תושבים, צעקו להם: "נעשה לכם פוגל" וסימנו עם האצבע על הצוואר סימן של שחיטה. במקום נכחה גם תמר פוגל, הניצולת מהטבח.

ראש המועצה האזורית שומרון פנה לדרגי הפיקוד ולחברי-הכנסת על מנת לעצור את המסיק של חמולת הרוצחים עוואד באיתמר: "זו שערורייה שזועקת לשמים. לפני שנה בדיוק, התרעתי בפגישות על דרגי הפיקוד בצבא ובמנהל האזרחי, כי מחבלים עלולים להשתמש במסיק לאסוף מודיעין לפני פיגועים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"על אף כל האזהרות  נכנסו חופשי מאות ערבים מהכפר עווארתא למסוק באיתמר, וביניהם הרוצח חכים עוואד, שאסף מודיעין לפני הטבח. הייתי מצפה שלפחות השנה תהיה חשיבה הגיונית בנושא".

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, תקף בחריפות את המנהל האזרחי: "אין גבול לחוסר הרגישות וחוסר האחריות של המנהל האזרחי. חשבנו שאפילו לחד צדדיות הבוטה של המנהל האזרחי יש גבולות. המהל האזרחי שוב נכנע לרוחות השמאל הקיצוני, ומסכן שוב חיי יהודים".  

תא"ל (מיל) הרב אביחי רוצנקי, ראש-הישיבה באיתמר,  ששישמש לפני תפקיד הרבצ"ר כרמ"ט חטיבת שומרון במילואים,  הגיב בתדהמה ובחריפות: "חצי שנה אחרי הרצח, כשהדם עדיין מבעבע והיישוב עדיין מטפל בפצעיו השותתים דם, להכניס כל תושב מהכפר עווראתא ממנו יצאו רוצחי משפחת פוגל וגם רוצחי משפחת  שבו - זו שערוריה והפקרות".

ברגעים אלו יצאו נשות היישוב להפגנה לכיוון המוסקים בשטח היישוב.