אאא

יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי יוצא הבוקר (חמישי) נגד העיתונאית הבכירה מיקי חיימוביץ, בשל תוכנית חדשה שמעלה בערוץ 2, וטוען כי הכותרות שלה הם "אנטישמיות אנטי חרדיות ומקוממות".

ביום חמישי, בשבוע הבא, העיתונאית מיקי חיימוביץ תעלה עם תוכנית חדשה 'המערכת' שתשודר בזכיינית ערוץ 2 - רשת.

בתוכנית הפתיחה צפויה חיימוביץ לפרסם תחקיר על "הפלישה החרדית" בערים החילוניות, שעוסקת בנושא הדיור של הציבור החרדי.

ח"כ אלי ישי שצפה בפרומו לתוכנית יצא בהודעה חריפה נגד העיתונאית הבכירה.

"'הפלישה החרדית' כך מתחיל הפרומו לתוכנית חדשה בערוץ 2 בהנחייתה של מיקי חיימוביץ", כתב ישי בעמוד הפייסבוק שלו, "כאילו החרדים הם קבוצה לא מקובלת, קבוצה מסומנת, 'מוקצה' שלילית, שעדיף לה להישאר מתחת לרדאר ושחס וחלילה לא תתפרס ותגדל".

 (צילום: פלאש 90)
ח"כ אלי ישי (צילום: פלאש 90)
הגדלה

ישי לא פוחד וטוען שחיימוביץ אנטישמית: "זו כותרת עם גוון אנטישמי אנטי חרדית ומקוממת. מעניין מה היו התגובות אם הפרומו היה 'הפלישה הערבית להרצליה'. מדובר בהסתה!".

ישי מספר שיפעל להוריד את הפרומו משידורי הטלוויזיה בערוץ 2: "בכוונתי לפנות עוד היום ליו"ר מועצת הרשות השנייה בדרישה כי יפעל להסרת הפרומו מחרחר הריב והשנאה הזה. החרדים אינם קבוצת מוקצה בחברה הישראלית, הם חלק בלתי נפרד ממנה. מחלוקת ושיח ענייני- כן, הקצנה וריב- לא".

מיקי חיימוביץ מסרה בתגובה ל"כיכר השבת": "הפרומו הנ"ל ירד מהאוויר לבקשתי, הוא אינו תואם את תוכן התוכנית שנשדר ובהחלט אינו מתאים לי ולנו . לצערי לא ראינו אותו לפני שידורו".

"הסרט דווקא עושה מאמץ להביא את נקודת המבט החרדית בכל מה שקשור למצוקת הדיור ומסביר שהחרדים אינם 'אשמים' במצב שמתפתח במקומות שונים בארץ, ואני מקווה ששידורו רק יקרב ולא ירחיק", אומרת חיימוביץ.

בהכנת הידיעה השתתף אפי ליברמן.