אאא

ראש-הממשלה נתניהו מיהר להקים ועדה ממשלתית שתסדיר את תקצוב בני הישיבות שזכה לשם "חוק האברכים", אך ככל שעובר הזמן מתברר שהפור כבר נפל - כך מדווח ערוץ 2.

ערב אישור התקציב, כך חשף שר הפנים אלי ישי בראיון לאתר "בחדרי חרדים", וגם באוזני בוחריו, הכסף לאברכים לא רק מעוגן בחוק התקציב למקרה שאכן יאושר החוק, אלא גם חתום במסגרת הסכם סודי בין ש"ס לאוצר, ולא בהסדר הקואליציוני בין השניים.

"יש לנו הסכם בתקציב בין ש"ס לבין משרד האוצר", אמר ישי בראיון. "ושם הכנסנו סעיף לגבי הבטחת הכנסה, וזה נכנס. זה עושים בין קריאה שנייה לשלישית".

הסכם ללא כיסוי

ערוץ 2 מדווח כי באוזני תומכיו בשכונת מקור ברוך בירושלים, חזר יו"ר ש"ס על הדברים. "אני לא מבין מדוע היה צריך להגיש את החוק במתכונת כזו. הרי הבטחת הכנסה היא בעיה של נתניהו שצריך לעמוד בדיבורו. והרי הוא הבטיח לנו זאת במפורש, לא רק במסגרת ההסכם הקואליציוני הכללי שמחייב את הממשלה להסדיר את הפגיעות של בג"ץ בחקיקה, אלא גם באופן פרטני, בהסכם שחתמתי עם שר האוצר ערב ההצבעה על התקציב בממשלה".

ההסכם, דיווח הערוץ, מעולם לא הוצג מול חברי הכנסת למרות שהחוק מחייב זאת מפורשות. מכיוון שההסכם לא פורסם, אין דרך לדעת מה עוד סוכם, כמה זה יעלה לנו ובעיקר על חשבון מה ומי זה יבוא.

לשכת שר האוצר יובל שטייניץ, מכחישה בתוקף כי נחתם הסכם כזה. "לא נחתם כל הסכם עם יו"ר ש"ס או עם כל גורם פוליטי אחר בנושא זה. מדובר בניסיון פתטי נוסף של גורמים בכנסת להרוויח כותרת ולהסית ציבור שלם כנגד הממשלה". עוד נמסר כי "שר האוצר אמר בשיחות סגורות שהוא אינו מתנגד להסדיר את הנושא באמצעות הליך חקיקה כפי שקבע בית המשפט העליון לפני מספר חודשים".

אלי ישי מסר בתגובה לפרסום כי "הושגה הסכמה בין האוצר לש"ס אחרי פסיקת בג"ץ בנושא לפני כמה חודשים לפיה תוצג הצעת חוק, אך לא נחתם הסכם".

בקדימה מסרו לאחר שידור הכתבה כי "נתניהו שוב משקר לציבור והפעם במחיר עבירה על החוק. הסירחון הפוליטי אשר נחשף אינו רק מריח רע, אלא נודף ממנו ריח של עבריינות. בצעד פחדני בחר נתניהו שלא להתמודד עם הלחץ הציבורי, לעבור על החוק ביודעין ולא לדווח על הסכמים חשאיים כפי שקובע החוק במפורש".

"עתה נחשף כי בזמן שהציבור והסטודנטים זעקו לשיוויון רה"מ התנהג כעסקן וסגר דיל מתחת לשולחן למען שרידותו הפוליטית. קדימה תלמד את הפרשה החדשה ותשתמש בכלים החוקיים והמשפטיים שעומדים לרשותה בכדי לחשוף את עוולותיה של הממשלה ולעצור אותה מלהמשיך ולעבור על חוקי המדינה", נמסר עוד.