אאא

אמש (א´) התקיים כנס של גרעיני התורנים של ארגון קרן קהילות יחד עם שר החינוך גדעון סער במתנ"ס שמפעיל גרעין "בית מוריה" בבאר שבע. למפגש בבאר שבע, הגיעו כ-300 נציגים מהקהילות השונות מקרית מלאכי ועד אילת, כולל שדרות, אופקים, נתיבות, קריית גת, אשקלון ובאר שבע. בנוסף, בערב נכחו הרב ד"ר דני טרופר, יו"ר קרן קהילות, שי תובל, מנכ"ל קרן קהילות, הרב שמעון כהן יו"ר בית מוריה בבאר שבע, שמעיה ברקוביץ מנכ"ל בית מוריה  ורבנים ואנשי חינוך רבים מהדרום המזוהים כולם עם הציונות הדתית.

 במקום, נחשף השר לפעילות של הגרעינים התורניים של ארגון קרן קהילות המאגד מתוכו למעלה מ-40 גרעינים בכל הארץ.  שמעיה ברקוביץ, מנכ"ל בית מוריה העביר לשר סקירה  על הפעילות המקומית של ארגון "בית מוריה" בקרב האוכלוסייה בתחומי החינוך, הרווחה והזהות היהודית.

הרב ד"ר דני טרופר, אשר עומד בראש ארגון הגג של הגרעינים התורנים- "קרן קהילות"  הציג את המהפכה שהובילו הגרעינים התורניים בארץ בכלל ובבאר שבע בפרט. עוד הדגיש הרב טרופר כי השר גדעון סער הינו השר הראשון שאינו מהמגזר הדתי לאומי שמראה נכונות לתמוך במפעל הגרעינים התורניים. הרב תורג´מן, מנהל הגרעין התורני בדימונה  בירך על  אומץ שר חינוך בעקבות החלטתו ליזום ביקורי תלמידים במערת המכפלה.

במהלך הערב, השר גדעון סער בירך את המשתתפים ואמר: "באתם להגיד לי תודה אבל התודה מגיע לכם על שליחותכם ועל עמידתכם במשימה יום- יומית חשובה ביותר.  השר הוסיף ואמר "הפעילות שלכם מהווה את הציוניות של שנת 2011 והינה פעילות חלוצית  שמתקיימת במעגלים משפחתיים, כל המשפחה שליחים. מטרת שליחותכם להעצים את הזהות היהודית, מתוך תפיסה של אחדות-ישראל".   

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השר ניתח בנאומו המרתק את האנטישמיות בעולם בימינו, אחת מהצורות של האנטישמיות המודרנית הוא מעבר מלדה-לגיטימציה של היהודי לדה-לגיטימציה של המדינה היהודית אמר שר החינוך והדגיש כי לכן הניף עם כניסתו למשרד שני דגלים: האיכות וזהות היהודית-ציונית. "אני עומד מול ציבור שלא צריך כל כך להרבות מולו במילים כאלה. תחושת היעוד והייחוד של עם ישראל כולו אינם דברים שמובנים מאליהם. הזכרנו את נושא מערת המכפלה - האם מערת המכפלה שייכת רק למי שהיום פיזית יושב ביישוב היהודי בחברון או בקרית ארבע? זה חלק של עם ישראל – זה צריך להיות מובן מאליו... ולכן  יש חשיבות לחדד את הדברים.

עוד הוסיף השר: "אני מאמין שיש כמיהה גדולה מאד לנושא הערכי". השר הזכיר את הצלחתו של חידון התנ"ך למבוגרים בו השתתפו כ-2000 איש והעלייה של 25% בחידון התנ"ך לנוער לעומת שנה שעברה: "זה רק אינדיקציה. ברגע שאתה נוגע בזה, ברגע שעושים מזה אתגר, אז זה מצליח. ואני בטוח שאתם רואים את זה היטב גם בפעילות שלכם. אני רוצה להודות לכם על הפעילות שלכם ולהבטיח לכם שנעבוד יחד. מה שאנחנו תומכים היום, אולי נראה משמעותי אך אינו מספיק. השר סער סיים את נאומו בכך שהבטיח שמשרד החינוך ברשותו ימשיך לסייע לגרעינים התורנים.

לסיום האירוע, העניק שר החינוך גדעון סער יחד עם שי תובל מנכ"ל קרן קהילות תעודת הוקרה לגרעין התורני באופקים אשר הוביל לאחרונה פרויקט נדל"ן משמעותי אשר תרם רבות להתפתות העיר.