אאא

"מי כאן לא מעודכן"  שאלו את עצמם אמש מספר עיתונאים חרדים למשמע תשובתו של שר החינוך גדעון סער הסותרת לגמרי את דיווחי עוזרו של השר נהרי, על ה"סיכומים שהושגו" ולפיהם "מעתה יחודש הרישיון לבתי הספר פעם בחמש שנים".

לב העניין הינו, דרישת משרד החינוך ממוסדות החינוך הפרטיים, לחדש רישיון בכל שנה - שנתיים, דרישה שאינה קיימת כלל בבתי הספר הממלכתיים המופעלים באופן ישיר על ידי המדינה. חידוש הרישיון הינו הליך סבוך ומורכב, המהווה כאב ראש ומטרד לא קטן עבור מנהלי המוסדות.

על פי הדיווח  שיצא אמש, "נערכה פגישה מיוחדת של שר החינוך גדעון סער ומנכ"ל משרדו, ובה סוכם, כי מעתה יסתפק משרד החינוך בבקשת רישיון ממוסדות החינוך החרדים, פעם אחת בחמש שנים בלבד". יוזמה ברוכה, ובשורה של ממש – אם אכן יש דברים בגו.

אלא ששאלת ´כיכר השבת´ את שר החינוך גדעון סער, חילצה מפיו את התשובה המפתיעה הבאה: "לא זכור לי דבר על ישיבה כלשהי בעניין הזה. מנכ"ל המשרד? הוא בחו"ל".

בירור נרחב של 'כיכר השבת' העלה את ההסבר, כי הפגישה המדוברת לא נערכה עם השר ומנכ"לו, אלא עם עוזר שר החינוך  -  שי רינסקי. היוזמה אינה של השר נהרי אלא של השר ישי, שבעניין הזה אגב, נעזר בשירותיו של אריאל דרעי המשמש בימים כתיקונם כעוזרו של השר נהרי, וכי אכן הושגה התקדמות רבה בעניין, בין היתר לאחר קבלת הסכמתה של היועצת המשפטית של משרד החינוך דורית מורג בעזרתו של סגן השר מאיר פרוש, וכן של גורמי הפיקוח במשרד הבריאות שהתיישרו להוראתו של סגן השר יעקב ליצמן. אולם בכל מקרה, עדיין רבים המכשולים בדרך, ואין המדובר בשלב זה בעובדה מוגמרת. כלומר, סיכום יש, סופי – עדיין לא.

כך או כך, מלחמת הקרדיטים של העסקונה החרדית לבעלות על ההישג החלה. גם 'המודיע' וגם 'המבשר' יתהדרו מחר בנוצות ההישג. כל זה כאמור, עוד בטרם הושג הסיכום באופן סופי.