אאא

הלם וזעזוע: ספרי הקודש של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף ובנו הגאון רבי יצחק יוסף, ראש ישיבת 'חזון עובדיה' נשרפו הלילה (ראשון) באור יהודה.

תושבי אור יהודה והציבור הספרדי התעוררו הבוקר להלם מוחלט מול הצעד החמור וההידרדרות האיומה כאשר אינשי דלא מעלי, אספו את ספריהם של הגר"ע יוסף ובנו, ושרפו אותם ברחובה של עיר.

עו"ד עוזי אהרון, יו"ר סיעת ש"ס באור יהודה סיפר הבוקר בכלי התקשורת: "זה בוקר רע, זו עליית מדרגה שלא היה לה אך ורע בציבור החרדי, אין לנו איך להביע את הכאב והזעזוע שיהודי ישרוף ספר של יהודי".

"בבוקר קבלתי טלפון על שריפת הספרים, ואי אפשר להסתכל על זה, אי אפשר לתאר את זה במילים, הלב בוכה, הלב בוכה", אומר אהרון בכאב.

לדבריו, "אנחנו חושדים בפעיל של 'כח להשפיע' שעומד מאחורי השריפה הקשה הזאת, אנחנו עדיין בהלם, יש לנו עדויות לזה".

"אפילו הגויים לא עושים לנו דבר כזה, אנחנו נערוך במהלך היום עצרת מחאה עם 'קריעה' במקום שריפת הספרדים. לאן הגענו? אנחנו בהלם ובבכי", הוא מוסיף.

תגובת 'כח להשפיע': "לאחר בירור התברר כי האדם ששרף לא קשור למפלגת ה"כח להשפיע" במיישרין ו/או בעקיפין. רק פעיל של ש"ס יכול לשרוף מכיוון שהם חשודים על ניסיון רציחה, אלימות איומים ומקל וחומר על שריפה".

"אנו מוקיעים את המעשה הנפשע הזה", אומרים ב'כח להשפיע'. "לידיעתכם, פעילי ש"ס קורעים דברי תורה של הרב אמנון יצחק שליט"א המופצים בבתי כנסת בעלוני גנזי המלך. בשביל לומר שזה פעיל של כח להשפיע צריך להגיד את שמו ולפרסמו ולהבהיר איך הוא קשור למפלגתנו כדי שאנחנו נאשר אם הוא שייך לכוחותינו ולא זה לשון הרע והוצאת דיבה. במקרה זה אין ספק שהאדם שביצע לא קשור למפלגתנו".

עו"ד אריה סמארלי מוסיף ואומר כי "משיחתי עם עו"ד עוזי אהרון (פעיל ש"ס) התברר שאין לו הוכחות לקשור את מפלגתנו למעשה הנתעב".