אאא

500 בחורי ישיבות בוגרי תנועת הנוער "אור ישראלי" החובשים עתה את ספסלי היכלי הישיבות הקדושות התכנסו ובאו ביום רביעי ליל זאת חנוכה לעיר בני ברק לכינוס השנתי ומסיבת חנוכה חגיגית לכבודה של תורה.

סביב שולחנות ערוכים ישבו מאות  תלמידי הישיבות בהשתתפות נשיא התנועה הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן ויו"ר התנועה הגאון ר' אברהם גרינבוים אשר נשאו דברים בפניי הבחורים בוגרי המדרשיות.

תנועת הנוער  "אור ישראלי" מונה כיום 135 סניפים שבהם לוקחים חלק בפעילויות למעלה מ-10,000 בני נוער אשר במשך היום לומדים בתיכונים ממלכתיים ומידי ערב מגיעים ללמוד במדרשיות תנועת "אור ישראלי" ברחבי הארץ.

בשיאו של המעמד העניק נציג הבחורים להגרי"ד גרוסמן את "ספר החבורות" הספר שמכיל קרוב ל 100 "חבורות" שנכתבו ע"י בחורי הישיבות על הסוגיות הנלמדות בישיבה הספר חולק למשתתפים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במהלך הערב, נשא דברים רב המדרשות הרב פנחס בדוש, ששיבח והודה לרכזי ופעילי התנועה על עבודתם המסורה סביב השעון וכן הודה באופן פרטני לעומדים בראש התנועה הגרי"ד גרוסמן והגר"א גרינבוים על ההתמסרות הרבה למען הצלחת התנועה.

מיד לאחר מכן, עלה לשאת דברים הגאון ר' אברהם גרינבוים, בהזכירו את דברי הגמרא במסכת סנהדרין "אמר רבי יוחנן אין בן דוד בא אלא בדור שכולו זכאי או כולו חייב" בעומדו על כך שבתנועת אור ישראלי פועלים על החלק ש"כולו זכאי"

את המשא המרכזי נשא הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן שתיאר בהרחבה את ניצחון המכבים מול היוונים כאשר לכל אחד ואחד ממשתתפי הכינוס יש את הניצחון הפרטי  שלו מלבד הניצחון הכללי. כך לדבריו. 

צילומים: בועז בן ארי