אאא

איפה ומתי תוכלו לראות שורה של אנשים ממקומות שונים ותרבויות שונות, כמו חרדי ממודיעין, קיבוצניק מהצפון ואיש עסקים מפלטבוש, יושבים בשורה אחת ושמחים בשמחת תורה? כיצד נוצר מצב בו אנשים שאינם קשורים אל הדת בכל צורה שהיא, שמחים בשמחתה של תורה?

לפני קרוב לשנה, יצא הארגון ביוזמה לכתיבת ספר תורה שיוכנס לכותל המערבי לזכות חיילי צה"ל. הרעיון היה כי כל יהודי יוכל לרכוש במחיר סמלי חלק במצוות "ועתה כתבו לכם". לא עבר זמן רב מאז פרסום הדברים, ויהודים מכל גווני הקשת, ומכל העולם, נרתמו למבצע ורכשו אות, שורה, כמה שורות ואפילו עמוד שלם בספר התורה המיוחד. חילונים, מסורתיים, דתיים, חרדים, רבנים, כולם לקחו חלק בספר התורה הזה, ושותפים כולם בעשייה אחת.

לאט-לאט, התגבש לו ספר התורה כאשר עוד ועוד אנשים התקשרו למשרדי הארגון כדי לתרום את חלקם ולהבטיח את השתתפותם. בזמן שחיילי צה"ל שהו בעורף האויב, בסמטאותיה החשוכות של עזה, מוסרים את נפשם תוך כדי לחימה מאסיבית, המוני בית ישראל העומדים בים וביבשה בכל קצוות עולם, יצרו קשר עם מוקד הארגון ותרמו את חלקם עבור ספר התורה שיוכנס לשריד בית המקדש לזכות אותם חיילים, שיחזרו לביתם חיים, בריאים ושלמים.

לקראת סיום כתיבת האותיות, הוכנס הספר לביתם של גדולי ישראל. פוסקי הדור הרב אלישיב, הרב עובדיה יוסף, והרב מרדכי אליהו שליט"א, שלקחו אף הם חלק בכתיבה, יחד עם כלל ישראל ורבני 'הידברות'.

ארגון "הידברות", ערך יום שידורים מיוחד ב'יום ירושלים', בו הגיעו לאולפן אנשים אשר סיפרו על הקשר שלהם עם ספר התורה היהודי, סיפורי ניסים, השגחה פרטית ועוד. בין האורחים הרבים ניתן היה למצוא את הרב מנחם כרמל ואת ד"ר שלמה נץ, שהגיעו כדי לספר את סיפורם שלהם. גם המקובל הצדיק הרב דוד בצרי שליט"א הגיע לאולפן כדי לחזק את המוני עם ישראל הצופים והמאזינים לשידור המיוחד. הרב בצרי, שלראשונה בהיסטוריה הגיע לאולפן שידורים ויזואליים, הרצה בשידור חי ודיבר על חובת השעה, על הביקוש והצמא שיש בעולם ליהדות, על החשיבות הנוראה של פעילות הארגון.

במשך חמש שעות של התוכנית, עמלו עשרות רבות של טלפנים וטלפניות עם ציוד מיוחד, כדי לקבל אלפי פניות של ציבור הצופים, שיחות רבות הגיעו למענה הקולי עקב העומס הרב, וימים אחרי השידור המיוחד, עוד עסקו הפעילים בשיחות חוזרות למטלפנים הרבים.

היום, בשעה 18:00, תצא תהלוכת ספר התורה מרחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, והמון העם ילוו אותו בשירה ובזמרה, בריקודים ושמחה גדולה. בתהלוכה ישתתפו בין היתר: הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, רבנים, אישי ציבור ונכבדים.

ספר התורה המאחד את כל רבדי העם היהודי בארץ ובתפוצות, יישאר למשמרת בכותל המערבי. כשהוא נושא את הכיתוב: "נתרם על ידי כל כלל ישראל".