אאא

לציון שלוש שנים למלחמת לבנון השנייה, הוחלט בישיבת ההסדר בנהריה להקדיש כתיבת ספר תורה לזכרם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב הי"ד. מיקי גולדווסר, אימו של אודי, אמרה היום כי "כתיבת ספר התורה נותנת לנו את ההרגשה שזהו נדבך נוסף בחיזוק האחדות בעם היהודי".

במהלך מלחמת לבנון השנייה, ישיבת ההסדר בנהריה לקחה חלק משמעותי בחיזוק וסיוע לתושבים. באותה תקופה, התלמידים בחרו להישאר בעיר למרות המתקפות הבלתי פוסקות.

לציון שלוש שנים למלחמת לבנון השנייה ולחטיפתם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב, החליטו בני המשפחות והישיבה להקדיש לזכרם ספר תורה שייכתב במהלך השנה. קובי וויצמן, מנהל ישיבת ההסדר נהריה מסביר כי יוזמה זו באה ללכד את עם ישראל לזכרם של אהוד ואלדד: "הנהלת הישיבה והתלמידים חשים חיבור מיוחד למלחמת לבנון השנייה מכיוון שפעלו הן במישור החברתי והתורני בעיר והן במישור הצבאי. ספר התורה להנצחתם של חיילי צה"ל שנפלו בקרב ונשבו היא מתוך אמונה שבדרך זו יתעלו נשמות הקדושים באופן הראוי ביותר".

היוזמה לכתיבת ספר התורה התקבלה בברכה ובהתרגשות על ידי משפחות החללים אשר קוראות לציבור להיות שותפים למצוות כתיבת הספר ולקנות אותיות מתוכו.

צבי רגב, אביו של אלדד הי"ד התייחס גם הוא ליוזמה כשאמר: "אני מוקיר ומעריך את רצונה של הישיבה לכתוב ספר תורה לזכרו של אלדד הי"ד, הדבר מאוד חשוב לנו וגורם לי ולמשפחתי התרגשות שאנו חלק ממצווה חשובה זו ובכך גם מזכים את הציבור להשתתף בה".