אאא

ההשכלה הגבוהה הופכת יותר ויותר לעובדה מוגמרת במגזר החרדי, כך עולה מסקר חדש שנערך השבוע על-ידי מכון "שילוב".

הסקר מציג נתונים מפתיעים בכל הקשור לרכישת מקצוע במגזר החרדי. 53% אחוזים מכלל משתתפי הסקר (500 בסך הכל) השיבו כי במידה וימצאו מסגרת המתאימה לרוח ההלכה, ישתלבו בלימודים לקראת תעודה אקדמית לצורך רכישת מקצוע כמו רפואה, משפטים או כלכלה.

בקרב הנשאלים, קיימת חלוקה ברורה בין גברים (41% מתוכם בלבד הביעו נכונות ללמוד מקצוע) לנשים (64% השיבו בחיוב לשאלה האם תצאנה ללמוד מקצוע לקראת השתלבות בשוק העבודה).

פרט מעניין לא פחות הוא החלוקה בזרמים השונים בציבור: 59% מעדת החסידים הביעו נכונות ללמוד מקצוע, לעומת 41% מהזרם הליטאי. בשני המקרים, גילם של משתתפי הסקר לא השפיע על החלטתם.

כתב כיכר השבת מציין כי בפתיחת מכללה חרדית חדשה בירושלים, קרא חבר הכנסת הרב חיים אמסלם לצאת לשוק העבודה. "יישר כוחכם וחיילכם על פתיחת הקמפוס שיאפשר לאנשים מקרב הציבור החרדי להתפרנס בכבוד. התורה היא מקור חיינו אך האם מי שרוצה חיי תורה גוזר עליו חיי דוחק וצער? חברה תלותית? השיטה שצריכה להיות היא של שילוב הדברים כפי שהיה בכל הדורות הקודמים בקרב יהדות ספרד וכמו שנאמר בפרקי אבות 'כל תורה שאין עמה מלאכה סופה שמביאה לעוון'", אמר וחולל סערה.