אאא

יאיר לפיד, יו"ר תנועת "יש עתיד" מתרסק ל-6 מנדטים בלבד - כך עולה מסקר שנערך על-ידי מאגר מוחות - בניהולו של פרופ' יצחק כ"ץ, עבור ערוץ 10. 

הסקר נערך בשיטה של סקר טלפוני, בקרב מדגם הסתברותי ואקראי של 496 משיבים, המהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל (גילאי 18 ואילך).  טעות הדגימה המרבית היא  4.5%  בהתייחס לאומדנים השונים.   

מהסקר עולה כי אלו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היה מקבל 28 מנדטים, קדימה 10, העבודה 18, ישראל ביתנו 15, ש"ס 11 ויהדות התורה 5. בסקר, מפלגת העצמאות בראשות אהוד ברק מופיעה לראשונה עם 3 מנדטים.

מפלגת אריה דרעי מקבלת 3 מנדטים. כך גם "הבית היהודי" ו"האיחוד הלאומי".  

עוד עולה מהסקר, כי אם חברת-הכנסת ציפי לבני תחבור ללפיד - תקבל מפלגת "יש עתיד" 9 מנדטים. תוספת של 3 מנדטים על חשבון קדימה והעבודה.

מניתוח הסקר עולה, שהטענה שמשמיע אריה דרעי, לפיה אם הוא יקים מפלגה חדשה, ש"ס לא תפגע - צודקת. בבחירות הקודמות ש"ס קיבלה 11 מנדטים, וכך גם בבחירות הבאות - על-פי הסקר החדש.  

נערכים לבחירות

כתבנו ישי כהן מוסיף: בשעה הקרובה ייפגש יו"ר ש"ס השר אלי ישי עם יו"ר קדימה שאול מופז, ואחה"צ ייפגש עם יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', לתיאום וקביעת מועד מוסכם לבחירות.

גורם בש"ס אומר כי ש"ס ערוכה לבחירות. "המטות שלנו כבר פועלים, אנחנו רוצים בחירות כמה שיותר מהר, אנחנו מעדיפים לא בתקופת החגים אבל אם זה הזמן הקרוב שאפשר - אז אנחנו מוכנים גם לזה".