אאא

כמחצית מהציבור בישראל (חילונים ודתיים יחד) לא מכיר את החברה החרדית ו-69 אחוזים מהציבור בישראל לא מעוניין להכיר את החרדים, כך גם 70% מהחרדים לא מעוניינים להכיר את החילונים - כך עולה מסקר מקיף שערך מכון "רפי סמית" עבור המכללה האקדמית 'אחוה'.

מהסקר גם עולה כי 52 אחוזים מהיהודים פוחדים או חשים אי נוחות כשהם עוברים בשכונה חרדית. 52% מהציבור בישראל טען כי כאשר הם עוברים בשכונה חרדית הם חשים תחושות שליליות כמו אי נוחות, פחד מאלימות מילולית או פיזית וזרות לעומת 26% שחשים רגועים או סקרנים. 38% מהישראלים הצהירו כי יש להם חברים חרדים.

מתוצאות הסקר עולה עוד כי 75 אחוזים מהחרדים מאמינים שהחילונים מנסים לכפות עליהם אורח חיים חילוני, 61% מהחילונים והדתיים טוענים שזה לא נכון. עם זאת, 81 אחוזים מהחרדים מסכימים שמשפחה חילונית תגור סמוך אליהם.

באשר ליחסים עם החברה הערבית עולה כי 66 אחוזים מהיהודים בארץ לא מעוניינים להכיר את החברה הערבית. 34% מהיהודים מכירים את חיי החברה הערבית. 73% מהיהודים חוששים לעבור בישוב או כפר ערבי לעומת 27% שחשים רגועים או סקרנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ל-27% מהיהודים יש חברים ערבים. לעומת זאת, 69% מהערבים הצהירו כי יש להם חברים יהודים. 61% מהיהודים סבורים כי ערך הדירה שלהם תרד אם ערבים יגורו בסמוך אליהם.

74 אחוזים מהחילונים ו-29 אחוזים מהדתיים מסכימים שילדיהם ילמדו עם ערבים, 43 אחוזים מהיהודים בישראל סבורים כי ערביי ישראל לא נאמנים למדינה.

לפי הסקר, 16 אחוזים מהחרדים חוגגים ביום העצמאות, רק 33 אחוזים מהחרדים מגדירים עצמם כציונים, 22 אחוזים מהחרדים סבורים כי ההמנון הלאומי מייצג אותם.