אאא

מהומה פרצה בין קהל המשתתפים בערב חינוך שנערך אמש (שני) בכפר-חב"ד שהוקדש לטיפול בסוגיית הנוער הנושר.

במרכז הערב, שבו השתתפו מאות מתושבי הכפר, הוקרן הסרט "נאף - ילד רחוב", שהפיק משה אלפי. הסרט מתאר את חייהם של בנים ובנות מבתים דתיים וחרדיים שנפלטו לרחוב.

אתר COL שמביא את הסיפור, מדווח כי הקרנת הסרט עוררה תסיסה בקרב ההורים, ורבים מהם דרשו להפסיק מיד את ההקרנה, בגלל שפת הרחוב הזולה של הנערים והתמונות שנראו בו.

לעומתם טענו אחרים כי עם כל הכאב שבדבר, טוב שההורים יעמדו מול פני המציאות, שאליה מתדרדרים חלק מבני הנוער.

אותם הורים טענו כי רבים מההורים אין להם מושג היכן מסתובבים ילדיהם ובאיזה עולם הם חיים, וטוב שבני מעיהם יתהפכו, כדי שיבינו שצריך לעשות הכל כדי למנוע מבני הנוער את הנשירה ולהציל את אלה שכבר נשרו.

לאחר דיון בנושא חודשה הקרנת הסרט, אבל כשנמשכו התמונות הקשות הוחלט להפסיק את ההקרנה ולעבור לדיון. "הבנו את הפרינציפ", אמרו ההורים, "לא צריך לאכול את כל הביצה כדי לדעת שהיא מסריחה".

בדיון שנערך לאחר מכן נשאו דברים היועץ החינוכי הרב יצחק ריבקין, הרב שחר שאער ומר משה אלפי, שסיפר על הלקחים שהפיק הוא עצמו מתהליך עשיית הסרט וכניסה לעומק עולמם של בני הנוער.

הדוברים קראו להורים להשקיע הרבה יותר בקשר עם הילדים, ולא להסתפק בקשר שטחי.

"הזעזוע היה חשוב, אבל חשוב הרבה יותר לקדם עכשיו סדנאות ומסגרות הדרכה להורים, כדי לטפל בבעיה ברצינות", אמרו רבים מההורים בסיום הערב.ערב החינוך בכפר-חב"ד, אמש (צילום: ברלה שיינר, אתר COL)