אאא

"לא יקום ולא יהיה", כך הודיע הערב שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס אלי ישי בתגובה לבקשת השרור שהגישה צרפת, בעיינו של המרצח בעל האזרחות הצרפתית, שנתפס כשתכנן לרצוח את מרן הגר"ע יוסף שליט"א.

השר ישי הוסיף, כי הוא "מתנגד נחרצות לשחרורים מהסוג הזה, קל וחומר כשמדובר במרצח שניסה לפגוע במרן הרב עובדיה". יו"ר ש"ס אף ביקר את התנהגות הממשל הצרפתי בעניין, ואמר כי "האירוניה כפולה ומכופלת, כאשר מסתבר שלאותו המרצח יש דרכון צרפתי, בדיוק כמו לגלעד שליט הנמק בשביו, ולא ראינו איזו השתדלות צרפתית למענו".

היום פורסם, כי נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ושר החוץ הצרפתי ברנאר קושנר הגישו לראש הממשלה בנימין נתניהו פנייה רשמית של ממשלת צרפת, בבקשה להקל בעונשו של פלסטיני בן 24, סאלח חמורי, תושב מזרח ירושלים המחזיק באזרחות צרפתית, היושב בכלא לאחר שהודה בתכנון ניסיון התנקשות בחייו של מרן הגר"ע יוסף מנהיגה הרוחני של ש"ס, ניסיון שתוכנן להתבצע בעזרת ירי ורימונים, אולם נחשף מבעוד מועד על ידי השב"כ..

הבקשה הצרפתית הועברה לראש הממשלה בנימין נתניהו דרך שגרירות ישראל בפריז. המכתב הנוכחי לראש הממשלה נתניהו, מצטרף למכתב דומה, שהעביר החוץ הצרפתי  לפני מספר ימים, לשר הביטחון אהוד ברק.

בלשכת נתניהו אישרו הערב את דבר הפנייה הצרפתית ורמזו לתוצאתה: "חשוב לזכור כי מניסיון העבר אין זו דרכם של גורמים פוליטיים להתערב בהחלטות משפטיות שהתקבלו בישראל, ולכן סביר שהבקשה תישאר בגדר בקשה בלבד".

בלשכת נתניהו גם הסבירו, כי "הבקשה הגיעה ככל הנראה בעקבות מאמציה של שדולה ערבית פרו-פלסטינית בצרפת, אשר מנסה להשוות את מעמדו של החייל החטוף גלעד שליט עם מעמדו של אדם שנשפט והורשע בתכנון רצח של רב בישראל".

זו אינה הפעם הראשונה בה מתערב סרקוזי בנעשה בישראל. כבר בביקורו של ראש הממשלה נתניהו בצרפת לפני כחודשיים, דווח באמצעי התקשורת, כי סרקוזי דרש מנתניהו לפטר את ליברמן. "תמיד קיבלתי שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל איתו אני לא יכול" אמר הנשיא הצרפתי בשפה לא דיפלומטית.

"אתה צריך להיפטר מהאדם הזה, תוציא אותו ותכניס את לבני - איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה" יעץ סרקוזי, שסירב להשתכנע להסברי נתניהו, כי "בשיחות פרטיות נשמע ליברמן אחרת".  "בשיחות פרטיות גם ז'אן מארי לה פן הוא אדם נחמד מאוד" אמר סרקוזי. לפי הדיווח השיב נתניהו, "ליברמן אינו לה פן וההשוואה אינה במקומה".