אאא

מרפאת חיב"ה, הפועלת בתוך בית החולים "מעיני הישועה" מקיימת כנסים לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש. הכנסים עוסקים בסוגיות המעסיקות את המטפלים מתחומי הטיפול השונים (עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים וכו'). לאחרונה הוזמנו להרצות בכנס כזה תלמידות מכללת מבח"ר במסלול פסיכודרמה. התלמידות הציגו במהלך ההרצאה את פעילותם בשנה האחרונה במסגרת מרפאת חיב"ה.

הפעילות כללה מפגשים קבוצתיים עם פגועי נפש ושימוש בכלים טיפוליים מעולם הדרמה, על מנת לסייע במצוקות הרגשיות של המשתתפים בקבוצת הטיפול. לדבריה של ד"ר אבנון, מרצה במסלול פסיכודרמה במבחר "הטיפול אותו העניקו התלמידות במסגרת העבודה המעשית שלהם לא היה מבייש אף איש מקצוע בתחום. בכנס הציגו התלמידות את שלל הטכניקות בהם הן השתמשו על מנת לגרום למשתתפות הקבוצה הטיפולית להתמודד עם רגשות כואבים. התלמידות הוכיחו כישורים ומקצועיים ברמה גבוהה וזכו על כך להערכה רבה" ד"ר אבנון ממשיכה, "הטיפול בפסיכודרמה, מאפשר למטופלים לשחק את הסיטואציה המשברית שגורמת חוסר בטחון/חרדה וכדו', הטיפול מהווה מעין "חזרה גנרלית" לסיטואציה הבעייתית.

בכך, אנחנו מתמודדים בסביבה מוגנת עם הפחדים ומתמודדים עם המציאות בהצלחה רבה, בעזרת ה'". פרופסור רחל לב, ראש מסלול פסיכודרמה במבחר מסרה כי "אני מאד גאה בבוגרות שמשתלבות במסגרות שונות ומגוונות ובכך מרחיבות את תחומי הטיפול".

מסלול לימודי פסיכודרמה הינו מסלול לתואר שני, מטעם אוניברסיטת חיפה. התלמידות מקבלות רקע תיאורטי נרחב וכן מתנסות בעבודה מעשית. העבודה המעשית מלווה ע"י מרצי המסלול. עם סיום הלימודים, יכולות הבוגרות לעבוד כמטפלות בבתי חולים, קופות חולים ומכוני טיפול פרטיים.