אאא

"העברתי כסף לרב עובדיה דרך מוסדות ש"ס", כך סיפר הבוקר (שלישי) עד המדינה בפרשת הולילנד, ש"ד, במהלך החקירה הנגדית בבית המשפט.

ש"ד, עד המדינה, הודה אתמול בבית המשפט כי שיקר בטיוטת התביעה שהכין לגבי אחד האנשים המעורבים בפרשה, ואף העיד על עצמו שהיה "אידיוט", אמינותו מוטלת בספק גדול, אך הפרקליטות תולה בו תקוות שיביא להרשעת המעורבים בפרשה.

היום בבית המשפט, המשיך להעיד על אנשים שונים שהעביר להם כספי שוחד. בין היתר סיפר כי העביר כספים למנהיגה הרוחני של ש"ס, מרן הגאון רבי עובדיה יוסף.

"העברתי כסף גם לרב עובדיה יוסף דרך מוסדות ש"ס, כ-350 אלף ש"ח בשנת 2000", סיפר ש"ד.

ש"ד הוסיף וסיפר כי "הייתה גם תרומה שנתתי להוצאות המשפטיות של אריה דרעי, את הכסף הזה העברתי דרך יאיר פרץ, לאחר מכן הסתבר לי שהוא כלל לא קיבל את הכסף".

ש"ד נשאל מה סכום הכסף שהעביר לדרעי, והשיב: "אני לא זוכר אם זה היה 300 או 350 אלף שקל". לשאלה, מניין לו שדרעי לא קיבל את הכסף, השיב ש"ד: "כי אחר כך ניגשתי לאריה דרעי ושאלתי אותו למה אף פעם לא אמרת לי תודה, ואז התברר לי שפרץ גנב את הכסף, אריה טען שהוא לא קיבל. אני לא זוכר כרגע לכמה הגענו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהמשך, פירט ש"ד את כל סכומי הכסף שנתן, ואמר שהעביר 600 עד 700 אלף שקל, "שזו הייתה תרומה של 'שלח לחמך' למוסדות ש"ס, לרב עובדיה יוסף, לקרן החינוך של הרב".

הבוקר, פרסם שר החוץ אביגדור ליברמן הודעה חריגה בה הכחיש דברים שאמר אתמול ש"ד בבית המשפט, לפיהם ליברמן אמר לו בשנת 1994 בעת שכינן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה תחת בנימין נתניהו, כי "אולמרט מושחת".

"דבריו של ש"ד בנוגע לדברים שכביכול אמרתי לו אינם נכונים לחלוטין", פרסם שר החוץ, "בשנת 1994 כלל לא הייתי מנכ"ל משרד ראש הממשלה. נכנסתי לתפקיד רק ביולי 1996".

ליברמן הוסיף ואמר כי "בכל תקופתי בתפקיד לא פגשתי את ש"ד אפילו פעם אחת. הפעם היחידה בה פגשתי את האיש הייתה באופן אקראי בלובי בבית מלון שם מישהו הציג אותו בפניי. מעולם לא אמרתי לו דבר על אהוד אולמרט".