אאא

נהגי חברת התחבורה "קווים" נכנסים הבוקר (שני) ליומה השני של השביתה בה החלו, לאחר שלדבריהם ההנהלה הפעילה עליהם לחצים בעקבות התאגדותם תחת ארגון עובדים. לאור השביתה יתכנו שיבושים בתחבורה הציבורית במרכז הארץ, כך לפי הודעתם שצפויה להשתנות מעת לעת.

הנהגים ישביתו את קווי החברה באזור המרכז בלבד, הכולל את יישובי בקעת אונו, פתח תקוה וראש העין. השביתה תימשך עד השעה 10:00 בבוקר עם תחילת ההפגנה מול משרדי חברת "מאיר" בבעלותו של יעקב שחר מבעלי חברת קווים (מחזיק ב-35% ממניות החברה. צ"ג).

העובדים יקראו להתערבותו של שחר במשבר במשא ומתן. "שחר טרוד בעונת המלפפונים בכדורגל וככל הנראה שכח מיהם העובדים שמאפשרים את התחביב היקר הזה", אמרו בוועד העובדים.

אתמול השביתה החלה במספר ערים בהם בעיר החרדית מודיעין עילית, הנהגים השביתו את עבודתם עד לחצות היום, כל זאת ללא כל הודעה מוקדמת - סיטואציה שגרמה למאות אנשים להמתין בתחנות האוטובוסים בשמש היוקדת וללא כל מענה.

הנהגים מוחים על סחבת במשא ומתן ובמיוחד - סירוב ההנהלה לתוספת שכר מכל סוג שהוא. עוד מוחים הנהגים כנגד שעות עבודה ארוכות (13 שעות בממוצע ביום) שיבוץ שרירותי למשמרות, פיצול יום העבודה ללא תמורה, פנסיה מינימאלית ולא מספקת והעדר קרן השתלמות.

בהתייחסם לשביתה עצמה אומרים בוועד העובדים: "אנו קוראים מדי יום על רכישות אטרקטיביות למכבי חיפה ובה בעת נטען כי אין לחברה יכולת להוסיף ולו שקל אחד לשעת עבודה. רק עלותו של שוער הרכש החדש שקולה למשכורתן של 45 נהגים". ביום שני נזכיר לשחר (בעלי החברה. צ.ג) מי מפרנס באמת לתקציב המנופח של קבוצת (קבוצת הכדורגל. צ.ג) המחמד שלו".

לפני שבועיים ימים, עובדי החברה השביתו את עבודתם בצעד חריג שבו הנהגים לא דרשו תשלום מהנוסעים. לאור הפולמוס ההלכתי שנוצר, אתר "כיכר השבת" פנה באמצעות שיחה טלפונית לבית דין הלכתי בנשיאות הגאון הרב מרדכי גרוס, שם נאמר כי מוטלת על הנוסעים החובה לשלם.

"לכאורה החברה צודקת ולא הנהגים. הנהגים הם לא בעלי החברה ולכן צריך לשלם", אמר אחד הפוסקים.